UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кремль скорочує використання терміна «денацифікація»: більшість росіян його не розуміють

Дехто навіть вимовити не може.

Кремль скорочує використання терміна «денацифікація», оскільки більшість росіян його не розуміє, повідомляє «Проект» з посиланням на високопоставленого медіаменеджера та близьких до Кремля соціолога та політтехнологів.

Говорячи про старт «спецоперації» (повномасштабної війни) 24 лютого, президент РФ Владімір Путін назвав своїми цілями «демілітаризацію» та «денацифікацію» України.

«Оскільки заяву готували в обстановці секретності, терміни, що використовуються, не встигли опрацювати фахівці. І російським пропагандистам довелося нескінченно повторювати про «денацифікацію». Майже одразу з'ясувалося, що термін - невдалий», - йдеться у журналістському розслідуванні.

Приблизно через тиждень після початку війни соціологи Кремля провели закриті телефонні соцопитування, у тому числі із питанням щодо ставлення росіян до основних тез пропаганди. Респонденти не змогли чітко пояснити термін «денацифікація». Крім того, людям було складно навіть вимовити це слово.

"Після цього у нас почався бардак: шукали нові слова, але нічого вдалого підібрати не вдалося", - бідкається співрозмовник, близький до Кремля.

У результаті влада вирішила різко скоротити використання слова «денацифікація» в ефірі, але зовсім відмовитися від нього було неможливо, тому що цю «мету» озвучив президент.

Наприклад, у першому після початку війни випуску пропагандистської програми «Вести недели» ведучий Дмітрій Кісельов не менше семи хвилин роз'яснював сенс «денацифікації». Але вже в квітневих випусках він або не використовував термін взагалі, або робив це один раз за весь час ефіру.

Читайте також: На тлі загрози від Китаю Тайвань може повчитися у України, як захищати себе - тайванське МЗС

Розв'язавши війну в Україні, Росія влаштувала справжній геноцид. Звірства росіян у Маріуполі, маленьких містечках під Києвом доводять, що ціль агресії – знищення України та українців як явища, існування якого Путін ненавидить. Про те, чому війна РФ проти України має змінити міжнародне право, читайте у статті президента Асоціації правників України Ганни Огренчук «Як світ відреагує на депортацію та геноцид українців?».