UA / RU
Підтримати ZN.ua

В українському питанні Кремль не бажає йти на поступки прийдешній адміністрації Трампа - ISW

Росіяни намагуються диктувати свої умови «мирних» переговорів, які зводяться до капітуляції України.

Кремль намагається диктувати умови будь-яких потенційних «мирних» переговорів з Україною напередодні інавгурації новообраного президента США Дональда Трампа. Таким висновком у черговому своєму звіті поділився Американський Інститут вивчення війни ISW. 

Тут кажуть, що спосіб, у який Кремль намагається встановити свої умови для переговорів, рішуче свідчить про те, що метою Росії, як і раніше, залишається повна капітуляція України. Кремль, схоже, не бажає йти на поступки прийдешній адміністрації Трампа.

Читайте також: Як Трамп може переконати Путіна припинити війну? — WP

Речник МЗС Росії Марія Захарова вчора, 13 листопада заявила, що західні офіційні особи брешуть про свою зацікавленість у мирі в Україні і що «миру» можна досягти лише тоді, коли Захід припинить надавати військову допомогу Україні. Тобто, Росія продовжує стверджувати, що припинення західної військової допомоги Україні є передумовою для мирних переговорів.

Читайте також: Захарова про переговори з Україною: «Ми готові їх вести з урахуванням реалій, які складаються на даний момент»

Вчора ж міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров також заявив, що початок президентства Трампа принципово не змінить позицію США щодо України і що будь-які пропозиції щодо заморожування лінії фронту є «навіть гіршими», ніж сприятливі для Росії Мінські угоди.

Превентивна відмова Лаврова від потенційної пропозиції заморозити нинішню лінію фронту ще раз вказує на те, що Росія зберігає свою спрямованість на повну капітуляцію України, яку президент РФ Володимир Путін прямо окреслив у червні цьогоріч. 

Читайте також: Путін розповів про "нові кордони" України та пояснив, чим йому не сподобалися "старі"

Заяви Захарової та Лаврова також викликають сумнів у щирості спроб Путіна «відновити» американо-російські відносини з новою адміністрацією президента США. В ISW припускають, що Путін сприймає як належне те, що адміністрація Трампа надаватиме Кремлю преференції та враховуватиме його інтереси, не очікуючи жодних поступок чи пільг у відповідь. 

Читайте також: NYT: Території відійшли на другий план. Тепер завдання Києва на переговорах — реальні гарантії припинення вогню

Американські дослідники війни зауважують, що російські офіційні особи зробили свої заяви на тлі повідомлень про те, що адміністрація Трампа має намір призначити «українського посланця з мирних питань для ведення переговорів щодо припинення війни», та вже оголосила про кілька призначень в кабінет національної безпеки. На думку ISW, все вказує на те, що Росія зберігатиме свою цілі в Україні незалежно від складу майбутньої адміністрації Трампа. 

Раніше у Трампа відхрестилися від озвученого його радником мирного плану щодо України.