UA / RU
Підтримати ZN.ua

Країни "Вишеградської четвірки" очікують від України активної підготовки до асоціації з ЄС

На фінальному етапі підготовки до Вільнюського саміту від уряду України очікують активізації роботи щодо прийняття законів, які реформують прокуратуру, удосконалюють виборче законодавство і вирішують питання вибіркового правосуддя.

Міністри закордонних справ країн "Вишеградської четвірки" - Чеської Республіки, Угорщини, Польщі та Словаччини - висловлюють подяку за рішучість тих країн "Східного партнерства" - Грузії, Республіки Молдова та України - які просуваються вперед у процесі імплементації політичних, соціальних та економічних реформ.

Про це йдеться у спільній заяві міністрів, оприлюдненій МЗС Угорщини.

Голови зовнішньополітичних відомств підкреслили, що темп реформ визначає інтенсивність співпраці, тому партнери, найбільш зайняті реформами, отримують більше користі від своїх взаємин з ЄС, згідно з принципом "більше за більше".

Щодо України, Вишеградські країни відзначили серйозний прогрес, досягнутий у процесі реформ, з часу засідання Ради міністрів закордонних справ у грудні 2012 року.

"Вишеградські країни розділяють переконання, що через процес імплементації Угоди про асоціацію, включаючи поглиблену і всеосяжну зону вільної торгівлі (УА/ПВЗВТ), Україна не тільки зробить суттєвий крок назустріч її європейським прагненням, але й приєднається до зміцнення стійкої демократії та активізації економічної модернізації", - йдеться у заяві.

"Вишеградські країни рішуче підтримують швидкий перехід України до другої фази Плану дій з лібералізації візового режиму між ЄС та Україною, з кінцевою метою скасування візового режиму, як тільки Україна буде відповідати усім критеріям. Вишеградські країни є прихильниками того, щоб працювати разом з Україною, для використання повного потенціалу Східного партнерства та встановлення необхідних політичних умов для підписання УА/ПВЗВТ, і допомагати в її широкому часовому застосуванні незабаром після нього. Вони вітають схвалення Угоди про асоціацію урядом України", - наголосили голови МЗС "Вишеградської четвірки".

У той же час, на фінальному етапі підготовки до Вільнюського саміту міністри очікують від уряду України активізації роботи щодо прийняття законів, які реформують прокуратуру, удосконалюють виборче законодавство і вирішують питання вибіркового правосуддя.

"На підставі викладеного, Вишеградські країни переконані, що ЄС і Україна повинні скористатися цією історичною можливістю. Вони однозначно підтримують підписання УА/ПВЗВТ у Вільнюсі, і її широке тимчасове застосування, яке рівною мірою служить інтересам України і країн - членів ЄС. Міністри переконані, що УА/ПВЗВТ не направлено проти інтересів третіх країн", - йдеться в заяві. !zn

Читайте також:

Росія до саміту у Вільнюсі ще раз спробує переконати Україну вступити до Митного союзу

Український бізнес все частіше віддає перевагу євроінтеграції, а не співпраці з МС

Кремль передрік Україні долю експортера робочої сили до Росії та ЄС