UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кожна ОТГ повинна створити центр соцслужб або закуповувати потрібну послугу в інших громад

Відповідно до соцстандартів, громада повинна надавати 17 базових соціальних послуг.

З об'єднанням громад і нарізуванням районів в Україні завершився другий етап реформи децентралізації. Громади повинні були отримати значну частину повноважень, зокрема, і в сфері соціального захисту населення та захисту прав дітей. Повноваження органів місцевого самоврядування (ОМС) в сфері соціального захисту населення передбачають надання соціальних послуг, адміністративних послуг соціального характеру і захист прав дітей, пише політолог Олександра Дем'яненко.

Відповідно до закону «Про соціальні послуги» соціальні послуги спрямовані на профілактику складних життєвих обставин, подолання або мінімізацію їх негативних наслідків і надаються особам і сім'ям, які перебувають у складних життєвих обставинах. Тобто мова йде про соціальну профілактику, підтримку і обслуговування.

У законі налічується 17 базових соціальних послуг. Кожна громада зобов'язана надавати їх відповідно до соціального стандарту, затвердженого Міністерством соціальної політики. Кожна громада повинна створити відповідну установу - територіальний центр або центр соціальних служб - або закуповувати потрібну послугу в інших громад.

Читайте також: Главу ОТГ у Вінницькій області судитимуть за хабар

Відсутність єдиного центру реформи, головотяпство Мінсоцполітики та новостворених громад зробили багато соціальних послуг недоступними для тих українців, які найбільше їх потребують. Детальніше читайте в статті Олександри Дем'яненко «Як децентралізація вдарила по людях» в ZN.UA.