Заступник речника Держдепартаменту США Марк Тонер заявив, що незважаючи на частково успішну боротьбу української влади з корупцією, вона досі турбує багатьох людей.
"Корупція досі дуже турбує пересічного українця, який хоче посилення політичних інститутів, зокрема правоохоронних органів, і більш активних заходів з протидії корупції", - пояснив Тонер заяву помічниці держсекретаря США Вікторії Нуланд.
Він зазначив, що влада США вже тривалий час закликає український уряд почати активно боротися з корупцією.
"Як і в багатьох інших країнах, в Україні ми заохочували уряд протистояти поширеній корупції. Думаю, ті, хто виходив на Майдан, так само вимагали цього", - повідомив Тонер.
За його словами, український уряд намагався провести реформу, переслідувати корупціонерів і "ця робота триває".
Перед візитом президента України Петра Порошенка до США наприкінці березня авторитетне американське видання New York Times в редакційній статті писало, що ані МВФ, ані країни-донори, включаючи США, не збираються вкидати гроші лопатою в "корупційне болото". При цьому, як зазначала газета,Порошенко не може просто замінити генпрокурора Шокіна на одного з його "дружків".
Посол США в Україні Джеффрі Пайетт заявив, що новим генпрокурором повинен бути незалежний професіонал, відданий принципам, проголошеним на Євромайдані. Посол також повідомив, що США не готові надавати Україні гарантії та фінансові кошти, поки не буде подолана криза і продовжений процес реформ.