UA / RU
Підтримати ZN.ua

Корнієнко про закон про олігархів: для чого поспіх, чому порушників вибиратиме РНБО та як уникнути конфлікту інтересів

Він нагадав, що опоненти влади - "не прості хлопці-ФОПи, а люди з величезними ресурсами". 

Голова партії "Слуга народу" Олександр Корнієнко пояснив, чому ВРУ збирається голосувати за закон про олігархів сьогодні. Під час інтерв'ю виданню Telegraf він розповів, що таке рішення прийняла Погоджувальна рада, позаяк про закон вже говорять усі пів року, і в партії вважають, що немає сенсу далі з цим тягнути. 

"Тим більше, коли наші опоненти — не прості хлопці-ФОПи, а люди з величезними ресурсами. Кожен день зволікання — це статті, телеефіри, відправки в Венеціанку, спроби попросити депутатів "захворіти", - пояснив Корнієнко. 

Він також назвав нежиттєздатною правку щодо того, щоб не РНБО встановлювала, хто підпадає під критерії олігархів, а хто ні. За його словами, "слуги народу" будуть голосувати проти цього, та проти зміни сенсу закону. 

"Сенс в тому, що є олігархи, їх визначає РНБО, критерії ось такі. Там можуть бути правки за критеріями, їх уточнення, і якісь інші юридичні правки. Але орган точно мінятися не буде, не будуть змінюватися основні критерії", - пояснив Корнієнко. 

Він також нагадав, що РНБО - єдиний визначений Конституцією колегіальний орган, який займається національною безпекою. І оскільки туди входять представники інших органів - це дозволить уникнути звинувачень в узурпації влади. 

"З іншого боку, питання олігархів в Україні — це питання національної безпеки. Це не економічне питання, точно не антикорупційне, як нам намагаються запропонувати колеги накшталт Юрчишина, проштовхуючи НАЗК", - додав Корнієнко. 

При цьому "слуги" не виключають того, що може статися конфлікт інтересів - коли член РНБО буде пов'язаний з котримсь з олігархів. Корнієнко заявив, що для цього є певні запобіжники - розроблено спеціальне антикорупційне законодавство. Чиновник вважає, що депутати готові заявляти самі на себе. 

"Закон повинні виконувати всі, особливо чиновники, держслужбовці, тому що ми знаходимося під дією 17-ї статті Конституції. Людям дозволено все, що не заборонено, а ми "діємо в межах і в спосіб". Тому ми будемо по закону заявляти, хто буде мати такі контакти. Відносно цих байок про те, що Петро Олексійович кожен день з нами вітається, і це буде привід про це заявляти, то, по-перше, ще ніхто не визнав його олігархом, а, по-друге, я думаю, що закон на цей рахунок повинен поставити запобіжник. Такі правки ми бачили", - пояснив Корнієнко. 

Читайте також: Венеціанська комісія дасть висновок щодо законопроекту про олігархів в грудні

Нагадаємо, 17 вересня оборонний комітет Верховної Ради рекомендував ухвалити у другому читанні законопроєкт №5599 про деолігархізацію. Згідно з документом, олігарх — це людина, яка одночасно бере участь у політичному житті, має значний вплив на засоби масової інформації та є власником великого бізнесу. Олігархів планують вносити в спеціальний реєстр. 

Того ж дня профільний комітет також рекомендував ухвалити в другому читанні законопроєкт №5600. Серед іншого, під час підготовки до другого читання, народні депутати запропонували підтримати збільшення рентної плати за користування радіочастотним ресурсом на 5%, що повинно забезпечити додаткові 100 млн грн надходжень до бюджету. Комітет також підтримав підвищення ставки екологічного податку за розміщення відходів незалежно від класу і рівня їх небезпеки на 10%.