UA / RU
Підтримати ZN.ua

Конституційний суд відмовився розглядати обставини призначення Шкарлета головою МОН

У фракції «Голосу» підозрюють кнопокдавство при голосуванні за кандидатуру міністра.

Конституційний суд відмовив народним депутатам у відкритті справи щодо конституційності призначення Сергія Шкарлета міністром освіти і науки України

«Конституційний суд відмовив у відкритті провадження у справі за конституційним поданням 46 народних депутатів України щодо конституційності постанови Верховної Ради України «Про призначення Шкарлета С. М. Міністром освіти і науки України»», - повідомила представниця ВР у суді Ольга Совгиря. 

За законом, питання про відкриття конституційного провадження у цій справі остаточно має вирішуватися на засіданні Великої палати КСУ. Ухвала суду є остаточною, наголошує Совгиря.

Читайте також: Український суд став на бік Шкарлета

Раніше перша колегія суддів Першого сенату КС України вже відмовлялася відкривати провадження у справі про призначення Шкарлета міністром. Розглядати конституційність призначення Шкарлета відмовилися судді, пов’язані із представником президента в КСУ Федором Веніславським.

На початку березня парламентська фракція «Голос» направила поштою до Конституційного суду подання про визнання неконституційним призначення Сергія Шкарлета міністром освіти і науки. Під цією ініціативою підписалися 17 депутатів «Голосу», 25 депутатів від «Європейської солідарності», по одному від «Батьківщини» і «За майбутнє», а також двоє позафракційних.

Верховна Рада проголосувала за призначення Сергія Шкарлета очільником МОН 17 грудня 2020 року, голоси дали 226 депутатів. У фракції «Голосу» заявили про кнопкодавство під час голосування.