UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кононенко прийшов на допит у НАБУ

Детективи Бюро розслідують справу про масштабні корупційні оборудки в українській енергетиці.

Заступник голови парламентської фракції "Блок Петра Порошенка" Ігор Кононенко вранці у четвер, 25 квітня, прибув на допит до Національного антикорупційного бюро (НАБУ), повідомляє "Радіо Свобода".

Бізнес-партнера чинного президента Петра Порошенка викликали на допит у справі про масштабні корупційні оборудки в українській енергетиці. На допит Кононенко прийшов без адвокатів, на запитання журналістів про те, чи впізнав він свій голос на аудіозаписах, оприлюднених у розслідуванні проекту "Схеми", не відповів.

"Я зараз запрошений на співбесіду", - сказав він перед візитом до НАБУ. І пообіцяв дати коментар після завершення допиту. Але після виходу з будівлі НАБУ Кононенко відмовився відповідати на запитання журналістів і порадив звернутися до його прес-служби.

Бізнес-партнера президента Петра Порошенка й заступника голови парламентської фракції БПП називають "куратором" енергетичного сектору країни, його офіс регулярно відвідують власники енергетичного бізнесу в Україні.

28 березня проект "Схеми" оприлюднив журналістське розслідування про виведення коштів "Запоріжжяобленерго", "Черкасиобленерго" і "Харківобленерго", контрольний пакет яких належить державі.

У межах злочинної "схеми" кілька напівдержавних обленерго домовилися, щоб промислові підприємства платили за поставлену електроенергію не їм безпосередньо, а компанії "ХК "Енергомережа", якою з 2014 року керував екс-депутат від "Батьківщини" Дмитро Крючков. Фірма зобов'язалась передавати гроші обленерго, однак не виконувала власні зобов'язання, заволодівши таким чином 1,4 млрд гривень.

З телефонних розмов випливає, що Ігор Кононенко та бізнесмени Григорій і Ігор Суркіси керували Крючковим і мали свою "частку" у "схемі". Участь у ній також імовірно брав народний депутат Ігор Котвіцький ("Народний фронт").

29 березня редакція проекту журналістських розслідувань "Схеми" за запитом НАБУ передала детективам аудіозаписи телефонних розмов Крючкова, Кононенка та братів Суркісів. У Бюро повідомили про намір долучити аудіозаписи та інші матеріали журналістів до розслідувань антикорупціонерів про корупцію в енергетиці.

16 квітня Дмитра Крючкова екстрадували в Україну з Німеччини, де він переховувався від слідства. Детективи НАБУ затримали Крючкова в міжнародному аеропорту "Бориспіль". Солом'янський суд Києва заарештував підозрюваного на 45 діб з альтернативою застави у 7,11 млн гривень. 22 квітня Крючков вийшов із СІЗО під заставу.

Розслідуванням справи про привласнення майна "Запоріжжяобленерго" в особливо великих розмірах детективи НАБУ займаються з 2015 року. За даними ЗМІ, міноритарними акціонерами "Запоріжжяобленерго" були групи, близькі до Костянтина Григоришина, Ігора Коломойського і братів Григорія та Ігора Суркісів.

У листопаді минулого року Дмитру Крючкому повідомили про підозру в завданні державі 346 млн гривень збитків. Докладніше про процес у справі Крючкова і корупцію в українській енергетиці читайте в матеріалі Ігоря Маскалевича "Енергетика - цирк без клоунів ..." у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".