UA / RU
Підтримати ZN.ua

Конкурс на директора НАБУ: Список перших недоброчесних кандидатів

За даними ЦПК, серед кандидатів на посаду директора НАБУ є брат радника ОПУ, адвокати підозрюваних у корупції та людина, яка мала би бути люстрована.

Цими днями відбуваються перші тестування кандидатів на посаду директора Національного антикорупційного бюро. Серед них вже є примітні та не зовсім доброчесні претенденти, пише «Центр протидії корупції». В ЦПК назвали їхні імена.

Єгор Бодров

Єгор Бодров
Інформатор

Бодров володіє однойменним адвокатським бюро, а також радником глави Міністерства внутрішніх справ Дениса Монастирського. На власному сайті цей кандидат зазначає, що кілька місяців працював у Держгеокадастрі. Бодров також певний час сидів у столичному СІЗО №13 за обвинуваченням у розбої, вимаганні та створенні терористичної організації.

Згідно з даними в системі YouControl, Бодров захищав у суді фігуранта антикорупційного розслідування – ексдиректора департаменту держзакупівель Міноборони Олександра Зражевського. Останнього у свій час заарештували за підозрою в махінаціях з постачаннями палива для армії, а в сейфі чиновника виявили 420 тисяч доларів.

Віталій Власюк

Віталій Власюк

Власюк є заступником голови Київської ОВА. Раніше він працював адвокатом. Зокрема, Власюк захищав компанію «Алтаюр», яка надавала сервери для розміщення інформації з реєстру декларацій. Щоправда, вартість оренди була вищою за вартість самого орендованого обладнання. Тому НАБУ розслідує можливу змову екскерівництва Нацагентства з питань запобігання корупції та компанії «Алтаюр».

Під час конституційної кризи 2020 року Власюк будучи захисником вказаної компанії публічно закликав стерти всю інформацію з арештованих серверів. А це, між іншим, мільйони декларацій чиновників.  

Минулого року на своїй сторінці в Facebook Власюк привітав з днем народження адвоката Віктора Януковича – Віталія Сердюка. Однак зараз, як зазначили в ЦПК, відповідний допис видалено або до нього обмежено доступ. 

При цьому брат-близнюк кандидата в директори НАБУ – Владислав Власюк – наразі є радником офісу президента. Він працює в рамках санкційної групи Єрмака-Макфола.

Анатолій Новак

Анатолій Новак
ukranews.com

Новак був заступником голови НАБУ. З цієї посади його звільнив ексочільника Нацбюро Артем Ситник 22 листопада 2021 року. Новак оскаржував своє звільнення в одіозному Окружному адмінсуді Києва. Останній вже ліквідований.

Семен Кривонос

Семен Кривонос
Семен Кривонос / Facebook

Кривонос у свій час виграв конкурс на керівника Одеського осередку НАБУ. Однак його не призначили через скандал навколо власних незаконних статків. Також він був першим заступником керівника одеської поліції. Зараз Кривонос очолює Державної інспекції архітектури та містобудування

Станіслав Дікій

Станіслав Дікій
Цензор.нет

Дікій разом із Максимом Говорухою володіє адвокатським об’єднанням «Бона фіде груп». З ним же він представляє сторону захисту в корупційній справі стосовно «короля контрабанди» Вадима Альперіна. Перед початком адвокатського шляху Дікій був начальником відділу Головного слідчого управління в Миколаївській та Одеській областях. При цьому він мав бути люстрацію, адже в часи Януковича працював заступником начальник управління МВС на Луганщині. 

Юлія Яцик

Яцик є народною депутаткою від «Слуги народу». За даними ЧЕСНО, вона взяла собі помічником власного бізнес-партнера попри порушення антикорупційного законодавства. Яцик 25 жовтня повідомила про свій вихід з партії, однак продовжує лишатися у парламентській фракції «Слуга народу».

Олексій Шевчук

Олексій Шевчук
Вікіпедія

Шевчук є скандальним адвокатом, який п’ять років тому став партнером адвокатського об’єднання Barristers. Він захищає/захищав низку фігурантів справ НАБУ та інших одіозних осіб, таких як Олександр Онищенко, Ілля Кива, Ярослав Кашуба, Борислав Розенблат, Олег Бахматюк та інші.

Читайте також: Закон має усунути монополію генпрокурора на внесення відомостей до ЄРДР щодо народних депутатів — головний детектив НАБУ

На початку серпня голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що команда президента готується зірвати конкурс на директора НАБУ, на що вказував зареєстрований представником президентської фракції «Слуга народу» Андрієм Клочком законопроєкт, який встановлює нові вимоги до кандидатів на посаду та обмеження щодо участі у конкурсі. Зрештою, законопроєкт було знято  з розгляду.

Посли країн «Великої сімки» (G7) висловлювали занепокоєння законопроєктом №7654 як таким, що створює правові ризики та невизначеність навколо процедур відбору керівництва ключових антикорупційних інституцій України.

В Раді асоціації Україна-ЄС наголошували на необхідності завершення відбору нового директора Національного антикорупційного бюро (НАБУ) та реформи Конституційного суду (КСУ).