UA / RU
Підтримати ZN.ua

Коні, вівці, мисливські трофеї та шуби: тварини й одяг у деклараціях депутатів

Один із депутатів Харківської міськради задекларував лева.

Народні депутати України задекларували 164 цінні вироби зі шкіри та хутра, серед яких шуби, куртки та сумки від найдорожчих світових брендів, повідомили в Громадському русі ЧЕСНО. В ГО проаналізували, яких тварин або предмети тваринного походження вказали у деклараціях українські депутати як власне цінне рухоме майно.

Зазначимо, що чиновники повинні декларувати майно, якщо його вартість перевищує 100 прожиткових мінімумів. Станом на 1 січня 2020 року ця сума дорівнювала 202,7 тисячі грн.

Так, за 2020 рік парламентарії задекларували 67 шуб із натурального хутра, 72 інші шкіряні або хутряні предмети одягу та 25 шкіряних сумок та портфелів. 

Найбільше виробів одягу зі шкіри та хутра задекларував представник ОПЗЖ проросійський політик Віктор Медведчук – 52. Серед них є 11 шкіряних сумок від різних виробників, зокрема Louis Vuitton, Prada, Dior, Gucci. Також він задекларував п’ять цінних шкіряних курток різних брендів, шуби із хутра норки, соболя та шиншили.

Власницею більшості одягу із хутра та шкіри вказана його дружина Оксана Марченко. Однак деякі задекларовані вироби є власністю самого Медведчука. Зокрема, це дублянка з хутра від Brioni або шкіряна куртка від Dolce and Gabbana.

Одяг також задекларував народний депутат зі “Слуги народу” Ігор Васильковський, який є фігурантом антикорупційного розслідування. Депутат вказав у декларації шубу, яка належить його дружині.

Ціна більшості таких речей невідома, тому що закон не зобов'язує вказувати ціну на об’єкти, власником яких декларант став до подання першої декларації. Однак, у ЧЕСНО вказали, що найдорожчим хутряним одягом серед того, ціну чого вказували депутати, є шуба марки RinDi вартістю понад 1 млн гривень. 

 “Хутро все більше зникає зі світових подіумів і магазинів. Найвідоміші модні бренди відмовляються від використання кривавого матеріалу, а деякі країни на державному рівні забороняють хутряну промисловість. Колись хутро являлося ознакою статусу та ваги у суспільстві, втім, кам’яний вік минув, і сьогодні натуральне хутро за статусністю можна порівняти хіба що з килимом на стіні. А якщо точніше, хутро — криваве жлобство”, - зазначили у зоозахисній організації UAnimals.

Троє народних депутатів задекларували за минулий рік тварин як власне рухоме майно. Так, член “Батьківщини” Костянтин Бондарєв, який фігурує в антикорупційних розслідуваннях та прогулює засідання Ради, задекларував 21 коня різних порід. У декларацію власницею більшості коней вказана дружина депутата.

Водночас член депутатської групи “За майбутнє” Сергій Рудик вказав у декларації овець на суму 220 тисяч грн. У декларації не вказано число тварин чи будь-яка інша інформація про них. Власницею овець є дружина парламентарія. При чому вівці є єдиним цінним рухомим майном, яке Рудик вказав у декларації.

Депутатка з “Голосу” Олександра Устінова вже не вперше задекларувала своїх домашніх тварин, яких називає у декларації як “собаку-тапки-погризяку” та “котика-муркотика”. 

Жоден із народних депутатів чинного скликання не задекларував диких тварин. 

Однак у ЧЕСНО зазначили, що такою “власністю” володіє депутат Харківської міської ради від ОПЗЖ Джавід Саід. У категорії “цінне рухоме майно” він зазначив об’єкт “лев африканський чіпований”. Згідно із декларацією, власність на тварину він здобув ще у 2017 році.

Член фракції “Батьківщина” і фігурант антикорупційного розслідування Андрій Пузійчук став єдиним депутатом Ради дев’ятого скликання, який задекларував мисливські трофеї.

У графі “колекції та предмети колекціонування із зоології” він зазначив “оброблені трофеї з полювання” із Намібії вартістю понад 565,5 тис. гривень.

Читайте також: Соратник Медведчука Тарас Козак за рік став удвічі багатшим і знову не задекларував фактичну дружину - «Схеми»

Раніше повідомлялося про те, що у своїх електронних деклараціях українські чиновники задекларували 46 351 біткоінів, вартість на одиниці якого на початку квітня становила майже 60 тисяч доларів. До першої п’ятірки чиновників з криптовалютою увійшли співробітник МЗС України Петро Ленський, який зі своєю дружиною Світланою Ленською задекларували 6528 біткоінів.