UA / RU
Підтримати ZN.ua

Конгрес США розгляне "Закон про відповідальність Путіна"

Законопроект визнає Росію країною-спонсором тероризму.

Конгрес США розгляне законопроєкт про нові санкції проти Росії, що має назву "Закон про відповідальність Путіна", автором виступив член палати представників США від Індіани республіканець Джим Бенкс і ще 38 конгресменів, повідомляє The Washington Post.

У разі ухвалення закону, Росія буде визнана країною-спонсором тероризму, а представники квазі-республік, так званих "ДНР" та "ЛНР" — терористами. Російську Федерацію також перевірять щодо зв'язків із терористичними організаціями “Хезболла” та “Талібан”.

Законопроєкт передбачає введення обмежень особисто проти президента Росії Владіміра Путіна, керівництва його адміністрації, всіх членів уряду, голови Центрвиборчкому РФ Ели Памфілової, керівника слідчого комітету Росії Алєксандра Бастрикіна, директора ФСБ Алєксандра Бортнікова, голови Росгвардії Віктора Золотова, очільника Газпрому Алєксєя Міллера, мера Москви Сєргєя Собяніна.

Також до списку санкцій потрапили головні пропагандисти Росії — головний редактор медіагрупи "Росія сьогодні" та телеканалу Russia Today Маргарита Сімоньян, олімпійська чемпіонка та голова "Національної Медіа Групи" Аліна Кабаєва, телеведучий Владімір Соловйов, гендиректор Першого каналу Константін Ернст.

Не оминуть санкції і наближених до Путіна російських олігархів, частина з яких входить до так званого "кооперативу "Озеро", у разі ухвалення законопроекту обмеження торкнуться — Олєга Дерипаску, Алішера Усманова, Гєннадія Тимченка, Романа Абрамовича, Дмітрія Риболовлєва, Міхаіла Фрідмана, Пєтра Авена, Міхаіла Гуцерієва та Алєксандра Винокурова.

Американським фінансовим інституціям законопроект забороняє проведення операцій з російським держборгом — йдеться про облігації та інші фінансові інструменти. Крім того, США завдадуть удару і по "Північному потоку -2" — кожна компанія, яка буде взаємодіяти з технічною або проекційною частиною проекту, буде піддана санкціям.

Окрім іншого, Конгрес бажає отримати звіти про особисті статки президента Росії Владіміра Путіна та членів його сім'ї.

Всесвітньо відомий кооператив "Озеро" був створений у листопаді 1996 р. Путін і семеро його друзів вирішили побудувати дачі по сусідству, на березі озера Комсомольське під Пітером.
Членами "Озера" також були багато представників сучасної російської еліти.
Їхні компанії контролюють фінансовий, паливно-енергетичний, транспортний, банківський, будівельний, медійний сектори та адміністративні ресурси.

Раніше прессекретар Путіна Пєсков пригрозив США розривом відносин з Росією під час введення американських санкцій особисто проти президента РФ Владіміра Путіна, які Америка може запровадити у разі нового російського вторгнення в Україну. Кремль назвав такі санкції "переходом усіх меж".

Наприкінці жовтня 2021 року Швейцарія додала до свого списку санкцій вісім росіян, причетних до окупації та анексії українського Криму.

У вересні Європейський Союз ще на півроку продовжив персональні санкції проти росіян, які причетні до окупації Криму. Вони були запроваджені ще у березні 2014 року.

Пізніше Європейський Союз розширив свій список санкцій ще на вісім осіб за підрив територіальної цілісності України.

Читайте також: Зеленський відповів на останню заяву Байдена: "Незначних агресій не буває"

У Києві стурбовані тим, що Захід не має єдиної позиції щодо введення антиросійських санкцій у разі нового вторгнення в Україну. Як повідомляє CNN, посилаючись на джерела в українській владі, там вважають, що єдності з цього питання немає й у НАТО, хоча країни-члени Альянсу намагаються показати, що мають спільну позицію в кризовий період.

Як повідомляло видання FT, ЄС не може визначити "масштаб" агресії Росії для запровадження санкцій.