UA / RU
Підтримати ZN.ua

Конфлікт в Україні скоро скінчиться, але Путіна не повалять – британський дипломат

Росіяни не зможуть повалити Путіна, а олігархам він потрібен.

Вирок опозиціонеру Олексію Навальному продемонстрував усе найгірше, що є лише в Росії. І, спостерігаючи за таким процесом, "тяжко не аплодувати, коли в режиму виникають проблеми".

Про це на сторінках The Independent написав колишній посол Великобританії в Росії сер Тоні Брентон. При цьому він зазначив, що в Лондоні і Вашингтоні наразі просто спостерігають за занепадом російської економіки. Західні лідери вважають, що під економічним тиском Путін або відступить від України, або втратить владу.

Однак, на думку британського дипломата, цього не станеться, оскільки росіяни готові терпіти довго. До того ж, у конституції РФ немає умов, які б дозволяли оголосити президентові імпічмент. Попередник Путіна Борис Єльцин двічі відкидав спроби усунути його з посади.

Оточення Путіна теж не наважиться позбутися його, оскільки президент зрівноважує інтереси різних олігархів і стримує конфлікти між ними. На думку Брентона, Москва зараз демонструє, що хоче послабити напругу, оскільки продовжує співпрацювати із Заходом у питаннях Ірану і боротьби з терористами "Ісламської держави".

При цьому, попри економічний тиск, Путін не готовий відступити, оскільки він не може цього зробити. Його влада тримається на вірі росіян у спроможність президента дати відсіч Заходу. На думку екс-посла Великобританії, головні вимоги Путіна щодо України – це не включення її до НАТО і децентралізація влади.

І тому, на думку Брентона, завершення конфлікту на Сході України вже дуже близьке. Оскільки Київ точно не доб'ється членства в Альянсі найближчим часом. Західні країни навряд чи захочуть воювати за Україну з Росією. А децентралізацію влади українська сторона вже пообіцяла.

В цей же час, Брентону не подобається, що президент США Барак Обама і прем'єр Великобританії Девід Кемерон не збираються вести діалог з Володимиром Путіним. І це, на його думку, лише виснажує Україну і відвертає Росію від Європи.

В цей же час Росія і США повертаються до ери ядерного протистояння. Причиною такого розвороту можуть стати російські крилаті ракети, які здатні нести ядерні боєголовки на далекі відстані і суперечать угоді про ядерне роззброєння, яку підписали Вашингтон і Москва. Видання The Daily Beast писало, що військово-повітряні сили Росії можливо проводять репетиції ядерного удару над Атлантичним океаном і Північним морем, намагаючись вирахувати час реагування системи оборони НАТО в європейському повітряному просторі. Зокрема вторгнення бомбардувальників Ту-95 в європейський повітряний простір є приводом для занепокоєння.