UA / RU
Підтримати ZN.ua

Коморовський вмовлятиме Януковича зробити крок назустріч ЄС

Президент Польщі має намір переконати Віктора Януковича показати свою прихильність Європі, хоча б частково вирішивши проблему опозиціонерів, які знаходяться в ув'язненні.

У середу, 20 лютого, президент України Віктор Янукович відправиться з візитом до Польщі, де зустрінеться з польським президентом Броніславом Коморовським, і словацьким - Іваном Гашпаровичем.

Голови сусідніх з Україною держав мають намір обговорити з Януковичем питання європейської інтеграції України, насамперед підготовку до саміту Україна-ЄС, передає Радіо Свобода.

Зокрема, Броніслав Коморовський в інтерв'ю Польському Радіо розповів, що буде переконувати українського гостя зробити кроки, які переконають Євросоюз у щирості європейських прагнень України. Зокрема він збирається підняти питання про ув'язнення екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка.

"Я буду переконувати, - так як переконував рік тому, коли отримав певні обіцянки, - щоб Янукович зробив жест, який може вплинути на багатьох людей західного світу. Я маю на увазі вирішення складних проблем, хоча б часткове вирішення проблем політичних конкурентів, які сьогодні знаходяться в ув'язненні. Мова йде, наприклад, про пана Луценка, екс-міністра внутрішніх справ", - зазначив Коморовський.

Він висловив співчуття, що домовленості, яких Україні вдалося досягти у переговорному процесі про асоціацію з ЄС, залишаються на папері. Щоб впровадити їх у життя, відзначає польський президент, залишилося трохи - підписати важливий для української держави договір.

"Ми будемо розмовляти, переконуючи українського гостя, щоб він виконав низку жестів, які б підтверджували його прагнення наблизити Україну до західного світу і збільшували шанс на підписання договору про асоціацію України з ЄС на саміті, який відбудеться в листопаді цього року у Вільнюсі", - сказав Коморовський.

Нагадаємо, саміт Україна-ЄС відбудеться 25 лютого у Брюсселі. Сторони обговорять підготовку до підписання Угоди про асоціацію Україна-ЄС з створенням поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі.

Як очікується, угода може бути підписана в листопаді 2013 року. Проте Євросоюз відзначив необхідність виконання Україною низки умов: забезпечення відповідності виборів міжнародним стандартам, рішення питання вибіркового правосуддя і запобігання його повторенню, а також проведення реформ, закладених у спільно узгодженому порядку денному про асоціацію. !zn

Читайте також:

Справу Тимошенко обговорять на саміті Україна-ЄС

Україна закликала ЄС і Митний союз створити єдину зону

Янукович виправдався перед ЄС: Наші чиновники звикли жити "по-старому"