UA / RU
Підтримати ZN.ua

Комітет Ради рекомендує змінити відхилений КС законопроєкт про дострокове позбавлення депутатів мандата

На внесення правок у парламентарів є 30 днів.

Парламентський комітет з питань правової політики порекомендував Верховній Раді прийняти постанову і протягом місяця підготувати правки до президентського законопроєкту про дострокове позбавлення мандата народних депутатів. За відповідне рішення проголосували 20 членів правового комітету з 21 присутнього. Конституційний суд раніше відхилив законопроєкт №1027 "Про зміни у ст. 81 Конституції України (про підстави дострокового припинення повноважень народного депутата)".

У постанові народні депутати повинні визначити терміни розробки поправок у проєкт закону для того, щоб розглянути його повторно. Після виділених 30 днів на внесення правок комітети Ради з питань регламенту, антикорупційної політики, а також інтеграції з Євросоюзом повинні обробити поправки і пропозиції на предмет відповідності з законодавством України. Профільному комітету планують надати 15 днів для обробки поправок.

Після того, як закінчаться зазначені терміни, у Ради буде тиждень для розгляду оновленого проєкту закону. Для прийняття закону більшість депутатів повинні проголосувати за постанову про затвердження комітетських рекомендацій.

У грудні Конституційний суд України визнав неконституційним президентський законопроєкт про позбавлення народних депутатів мандату за прогули і неперсональне голосування. КСУ дійшов висновку, що проєкт закону суперечить статтям 157 і 158 Основного Закону.

Судді визнали обґрунтованість і можливість покарання депутатів за "кнопкодаство", однак вважають неправомірним позбавлення їх мандата за цей проступок. У КС пояснили, що атоматичне позбавлення депутата мандата після встановлення судом факту неперсонального голосування не відповідає вимогам пропорційності покарання проступку.

Про бажання президента Зеленського внести до парламенту законопроєкт про відповідальність за "кнопкодавство" і прогули стало відомо 27 травня. У перший день роботи, 30 серпня, Верховна Рада IX скликання зареєструвала президентський законопроєкт.