Комітет з політичних питань і безпеки ПА ОБСЕ схвалив проект резолюції про ситуацію в анексованому Росією Криму, а також у Чорному і Азовському морях, підготовлений українською стороною.
Проект резолюції "Мілітаризація Російською Федерацією тимчасово окупованої Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, Чорного та Азовського морів" підтримала абсолютна більшість членів комітету, повідомив народний депутат Сергій Висоцький.
"54 парламентарії підтримали нас. Проти були лише п'ятеро росіян і один італієць", - написав політик на своїй сторінці у Facebook ввечері в суботу, 6 липня.
Народний депутат і голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров зазначив, що проти прийняття підготовленого українцями документа голосно протестували представники делегації Росії, які нещодавно повернулися до ПАРЄ.
"Резолюція щодо мілітаризації РФ тимчасово окупованих Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, Україна, Чорного та Азовського морів, незважаючи на шалений опір і галас росіян, схвалена", - написав Чубаров на Facebook.
У тексті резолюції Міститься вимога до Росії забезпечити деокупацію Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, вивести свої Збройні сили з української території, а також виконувати взяті на себе в рамках Мінських домовленостей зобов'язання.
Після затвердження профільним комітетом проект резолюції розглядатиметься на пленарному засіданні ОБСЕ.
Як повідомлялося, 3 липня місія ПАРЄ оголосила про дострокове припинення візиту в Україну в зв'язку з тим, що Верховна Рада відкликала запрошення для спостерігачів від організації на майбутніх парламентських виборах.
Рішення Верховної Ради стало відповіддю на дії Асамблеї.
У ніч на 25 червня ПАРЄ зняла санкції з делегації Росії без будь-яких додаткових умов. Наступного дня ПАРЄ відновила права російської делегації у повному обсязі.
При цьому РФ не виконала жодної умови для повернення до організації. Не деокупувала українські Крим і Донбас, не звільнила українських політв'язнів і військовополонених моряків.
Українська та грузинська делегації оскаржили рішення про повернення РФ до ПАРЄ, а делегація України відмовилася від участі в роботі ПАРЄ і попросила Верховну Раду терміново розглянути це питання. Депутати поставили перед президентом Володимиром Зеленським і МЗС питання про доцільність участі в інших органах Ради Європи.
Польща, Литва, Латвія, Естонія, Україна, Словаччина, Грузія та Швеція планують підготувати спільну резолюцію в ПАРЄ проти повернення делегації Росії.
Докладніше про проблеми ПАРЄ після відновлення статусу РФ читайте у матеріалі Володимира Кравченка "Яка Рада, така й порада" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".