«Оперативно-розшукова справа (ОРС) проводилася на законних підставах у межах закону про ОРС. Сказати, що продовжувати ОРС не можна, не можна - якщо дані, що особа може бути причетна до злочину, треба проводити ОРС. Безстроково до розкриття злочину або до закриття справи», - сказав він.
За словами П.Коляди, він здивований тим, що у Генеральної прокуратури виникли сумніви в законності проведення ОРС щодо водія В.Сацюка. «Є люди у Генпрокуратурі, які спостерігають за цими питаннями, їх не виникало», - сказав П.Коляда.
Разом з тим, він зауважив, що Ю.Луценко підписував документи на ОРС щодо В.Давиденка не для того, аби вгодити В.Ющенку.
За словами П.Коляди, по-перше, «всі знають про стосунки Луценка і Ющенка». По-друге, про закриття ОРС Ю.Луценку ніхто не доповідав, відповідно він про це не знав.
Окрім того, П.Коляда висловив здивування з приводу того, що його викликали до суду на допит як свідка.
У той же час, на питання адвокатів, чи чинився на нього тиск, екс-начальник Головного слідчого управління МВС відповів: «Мене ніхто не просив, не схиляв. І, взагалі, всі знають, проси П.Коляду, не проси, він зробить по-своєму».
Як повідомлялося, Ю.Луценку серед іншого, висунуто звинувачення у зловживанні владою у кримінальній справі, порушеній у результаті розслідування справи про отруєння екс-президента В.Ющенка. За даними адвоката, зі справи про отруєння В Ющенка виділено окремий епізод, за яким порушено кримінальну справу, і Ю.Луценку пред'явлено звинувачення за ст. 364 ч.3 Кримінального кодексу України.
За даними «Народної самооборони», Ю.Луценка звинувачують у тому, що він у 2009 році на посаді глави МВС, продовжив оперативні заходи щодо розслідування справи про отруєння В.Ющенка.
Приводом для порушення справи був допит екс-заступника глави СБУ В.Сацюка, на дачі якого, як вважається, було отруєно В.Ющенка. Виявилося, що МВС нібито без санкції суду вело стеження за водієм В.Сацюка.