Місія Європарламенту вважає найбільш прийнятним варіантом надання ув'язненим можливості лікування за кордоном законопроект позафракційної Анжеліки Лабунської. Про це йдеться в заяві екс-президента Польщі Олександра Кваснєвського і колишнього президента Європарламенту Пета Кокса за підсумками роботи в Україні.
"Наша місія вивчила всі законопроекти щодо лікування засуджених за кордоном. Ми дійшли висновку, що законопроект пані Лабунської являє собою найкращу основу, на якій слід створювати і шукати необхідний консенсус між проурядовими та опозиційними партіями", - йдеться в заяві.
Як наголошується в заяві, для вирішення питань перед самітом у Вільнюсі, на якому може бути підписана Угода про асоціацію України з ЄС, залишається дуже мало часу. У зв'язку з цим місія Європарламенту закликала "провладні та опозиційні партії у Верховній Раді докласти всіх зусиль для досягнення консенсусу".
"Ми звертаємося з щирим проханням докласти всіх зусиль, щоб завершити роботу з цього термінового питання якомога швидше", - зазначили Кокс і Кваснєвський.
Законопроект Лабунської №3461 пропонує, що "в разі неможливості отримання належного лікування і медичної допомоги у пенітенціарних установах і закладах охорони здоров'я України, особи, засуджені до позбавлення волі, мають право на лікування за кордоном".
Крім того, в законопроекті є норма, що "приймаючи рішення про лікування за кордоном особи, засудженої до позбавлення волі, суд зобов'язаний одночасно прийняти рішення про звільнення такої особи від покарання за хворобою".
Як повідомлялося, у попередньому порядку денному на вівторок, 5 листопада, стоять відразу три законопроекти про звільнення екс-прем'єра Юлії Тимошенко чи лікування за кордоном. Крім законопроекту Лабунської, пропонується розглянути законопроект №453а позафракційного Сергія Міщенка. Проект колишнього бютівця, що вже піддався критиці "Батьківщини", передбачає можливість для засуджених лікуватися за кордоном. При цьому час лікування в невідбутий строк покарання не зараховується, а приймаюча країна повинна гарантувати повернення засудженого.
Крім того, лідери опозиційних фракцій Арсеній Яценюк, Віталій Кличко і Олег Тягнибок внесли свій законопроект № 3479 "Про заборону виборчого правосуддя і зняття перешкод для підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС". Документ передбачає норму індивідуального акта амністії для осіб, щодо яких було прийнято рішення Європейського суду з прав людини.
25 жовтня народний депутат від "Батьківщини" Сергій Соболєв оприлюднив відкритий лист Тимошенко, в якому екс-прем'єр обіцяє заради євроінтеграції України приймати всі пропозиції наглядової місії ЄП, "якими б важкими вони не були". Крім того, Тимошенко обіцяє, якщо місія ЄП відмовиться від процедури її помилування і вирішить, що проблему потрібно вирішувати шляхом прийняття закону, фракція "Батьківщини" підтримає той законопроект, який буде узгоджений з Коксом і Кваснєвським. !zn
Читайте також:
Кваснєвський запевнив, що з Тимошенко "все буде добре"