UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кокс і Кваснєвський рекомендували Євросоюзу не ігнорувати долю Тимошенко

Тайм-аут в євроінтеграції не позбавлений очевидних серйозних ризиків і скоріше всього буде тривати досить довго, а процес, якщо і колись відновиться, буде мати ускладнення за рішення, прийнятого сьогодні, впевнені екс-президенти.

Спостерігачі від моніторингової місії Європарламенту екс-президент Польщі Олександр Кваснєвський і екс-президент ЄП Пет Кокс рекомендують Європарламенту і надалі не залишати без належної уваги ситуацію з екс-прем'єром України Юлією Тимошенко.

"Ми рекомендуємо Європейського Союзу, зокрема президента Шульца та Європейського парламенту як ініціаторам цієї місії (...) активно стежити за умовами утримання і поводження з пані Тимошенко. Конкретні заходи повинні бути прийняті для забезпечення цього", - йдеться в заяві місії Кокса-Кваснєвського.

Спостерігачі від ЄП вважають, що в нинішній складній ситуації "народ України повинен отримати запевнення від керівників Європейського Союзу, що двері в європейські надії і прагнення України не будуть закриті".

Вони також висловили розчарування у зв'язку з рішенням українського уряду про припинення підготовки до підписання Угоди про асоціацію з Євросоюзом.

"В кінці 27-го візиту місії в Україну ми висловлюємо наше глибоке розчарування рішень українського уряду відкласти підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом", - йдеться в заяві.

Кваснєвський і Кокс також беруть до уваги зауваження прем'єр-міністра України Миколи Азарова "про напружений стан економіки і тиску з боку Росії, яка різко посилилося в останні тижні".

Спостерігачі від ЄП підкреслили, що ЄС доклав величезні зусилля для співпраці з Україною протягом останніх 18 місяців, "не в останню чергу за допомогою цієї місії".

"Тайм-аут, щодо якого прийнято рішення українською владою, не позбавлений очевидних серйозних ризиків і скоріше всього буде тривати досить довго, а процес, якщо і колись відновиться, буде мати ускладнення за рішення, прийнятого сьогодні", - йдеться в заяві.

У той же час, спостерігачі очікують, що українська сторона виконає зобов'язання щодо реформування прокуратури та прийняття закону про лікування засуджених за кордоном.

"Враховуючи твердження президента Януковича, зроблене сьогодні у другій половині дня у Відні, про продовження руху по шляху європейської інтеграції, ми закликаємо президента підкреслити це зобов'язання, виконавши свої обіцянки щодо реформування прокуратури та щодо прийняття закону про лікування засуджених за кордоном", - йдеться в заяві.

"Ми вважаємо, що євроінтеграційні реформи на сьогоднішній день можуть найкращим чином сприяти модернізації України за умови їх повної реалізації", - наголошується в заяві.

Місія має намір у п'ятницю вранці повернутися у Верховну Раду, а потім вирушити до Харкова на зустріч з екс-прем'єром Тимошенко.

Зазначимо, що після того, як стало відомо про рішення уряду призупинити процес підготовки до укладення асоціацію між Україною та ЄС, президент Віктор Янукович повідомив про відсутність альтернативи проведенню реформ та євроінтеграції. !zn

Читайте також:

Янукович пояснив призупинення євроінтеграції тимчасовими труднощами

Бойко пояснив заморозку євроінтеграції турботою про українській економіці

Київ не встояв перед "брутальним тиском Кремля, вважає глава МЗС Швеції Карл Більдт

Опозиція визнала припинення євроінтеграції підставою для імпічменту президента і відставки Кабміну