UA / RU
Підтримати ZN.ua

Коаліція ухвалює закони за допомогою голосів позафракційних, фракцій Ляшка і "Самопомочі"

Фракції "Блок Петра Порошенка та "Народний фронт" самостійно не прийняли жодного закону за час роботи восьмої сесії Верховної Ради (лютий-липень 2018 року).

Упродовж восьмої сесії парламенту було прийнято 46 законів (не враховуючи законів щодо ратифікацій). В середньому за них голосували 245 народних депутатів, із яких лише 159 були членами БПП та НФ, свідчать дані аналізу Комітету виборців.

Решту голосів забезпечували, в першу чергу, позафракційні депутати, а також депутати "Радикальної партії Олега Ляшка" і "Самопомочі". В середньому "за" один прийнятий закон голосували 25 позафракційних депутатів, 17 депутатів "Самопомочі" і 15 депутатів Радикальної партії.

Натомість, як правило, "за" натискали лише по 9 депутатів "Батьківщини" та "Опозиційного блоку", 7 депутатів "Відродження" і 5 депутатів "Волі народу".

"Для прийняття закону потрібно як мінімум 226 голосів. Де-юре в БПП та НФ 217 депутатів, однак де-факто за закони голосує лише 159 із них. Решту голосів віддають, в першу чергу, позафракційні депутати, а також фракції "старої коаліції" – "Радикальна партія" Олега Ляшка та "Самопоміч". Натомість, так звані олігархічні групи і фракції ("Відродження", "Воля народу", "Опозиційний блок"), як правило, за закони здебільшого не голосують", – зазначив голова КВУ Олексій Кошель.

При аналізі враховувалися закони, що були прийняті Верховною Радою та підписані президентом України упродовж восьмої сесії.

Як свідчать дані аналізу Комітету виборців України, упродовж восьмої сесії Верховної Ради найчастіше голосували за прийняті закони фракції "Народний фронт", "Радикальна партія" та "Блок Петра Порошенка". Упродовж лютого-липня 2018 р. в середньому за прийняті закони голосували 78% народних депутатів "Народного фронту", 72% – "Радикальної партії" та 70% – "Блоку Петра Порошенка". Також прийняті закони підтримували 67% депутатів "Самопомочі".