UA / RU
Підтримати ZN.ua

Клімкін вважає, що скасування статті про незаконне збагачення не загрожує безвізу

Однак міністр зазначив, що це питання має бути врегульоване, бо інакше спровокує серйозну кризу довіри до України.

Очільник Міністерства закордонних справ Павло Клімкін прокоментував можливі наслідки для України через скасування Конституційним судом статті про незаконне збагачення. На своїй сторінці у Facebook він написав, що Євросоюз не скасовуватиме безвізовий режим, але Київ має виправити чинну ситуацію.

"Телефон розривається від дзвінків із запитанням "а що ж буде з безвізом у світлі резонансного рішення Конституційного суду?". Давайте спробуємо заспокоїтися. Впевнений, ЄС не каратиме мільйони українських громадян через це рішення. Врешті-решт, саме українці страждають від корупції та корупційних схем", - написав міністр.

Клімкін зазначив, що боротьба з корупцією є частиною зобов'язань України, в тому числі щодо безвізу. Тому питання щодо рішення КСУ має бути врегульоване.

"Інакше – матимемо серйозну кризу довіри у відносинах з нашими друзями та партнерами. І на кону не просто безвізовий режим, а підтримка України", - зауважив очільник відомства.

Нагадаємо, 26 лютого Конституційний суд скасував статтю Кримінального кодексу про незаконне збагачення. КСУ визнав статтю 368-2 неконституційною і такою, що суперечить принципу презумпції невинності. Рішення було винесено на закритому засіданні Великої палати КСУ.

Антикорупційна ініціатива EUACI зробила аналіз скасованої статті про незаконне збагачення і заявила, що аргументація Конституційного суду про скасування закону сумнівна.

Через скасування закону Національне антикорупційне бюро змушене закрити всі кримінальні провадження щодо посадових осіб, підозрюваних і звинувачених у незаконному збагаченні, а таких 65.