UA / RU
Підтримати ZN.ua

Клімкін вказав на спроби РФ використати ситуацію в Керченській протоці для "політичної легалізації" анексії Криму

Кремль намагатиметься використати Німеччину і Францію у власних інтересах, застеріг глава МЗС України.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін вказав на необхідність не давати Росії можливість маніпулювати механізмом моніторингу ситуації в Керченській протоці та Азовському морі, незалежно від того, який формат буде узгоджено.

"Росія за визначенням не повинна отримати можливість маніпулювати моніторингом, щодо якого ми досягнемо згоди", - заявив глава МЗС України у ході спільної з міністром закордонних справ Німеччини Хайко Маасом брифінгу в Києві в п'ятницю, 18 січня.

Клімкін застеріг, що пропозиція РФ розмістити моніторингову групу на території анексованого півострова може бути спробою "політичної легалізації" окупації Криму.

"Спроби Росії затягнути спеціалістів Німеччини та Франції до Керченського порту і таким чином політично легалізувати окупацію Криму за визначенням неможливі", - підкреслив міністр, нагадавши, що РФ вже намагалася "запустити в Крим міжнародні гуманітарні організації або місії з прав людини".

"Такий моніторинг иає базуватися на чіткій політичній позиції про неправомірність узурпації Росією суверенних прав України. Це наша фундаментальна позиція", - підсумував дипломат.

Як повідомлялося, ввечері 18 січня міністр закордонних справ Хайко Маас прилетів до Києва, щоб зустрітися з головою МЗС України Павлом Клімкіним.

Напередодні в ході візиту до Москви Хайко Маас заявив, що Берлін і Париж могли б стати гарантами свободи судноплавства в Керченській протоці.

У Кремлі заявили про готовність пустити спостерігачів з Німеччини і Франції до Керченської протоки.

Нагадаємо, 25 листопада минулого року російські прикордонники атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських сил Збройних сил України, які прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення отримали кілька моряків, в полон потрапили 24 українських військовослужбовці.

Усі 24 українські військові, яких незаконно тримають у СІЗО Москви, вимагають вважати себе військовополоненими і ставитися до них згідно з нормами Женевської конвенції.