UA / RU
Підтримати ZN.ua

Клімкін виключив можливість федералізації України

Глава МЗС підкреслив важливість збереження санкцій проти Росії.

Україна не розглядатиме варіант федералізації, особливо, якщо його нав'язуватиме Кремль. Про це міністр закордонних справ Павло Клімкін заявив під час виступу в Королівському інституті міжнародних відносин у Лондоні в середу, 10 лютого, повідомляє прес-служба МЗС.

"Україна ніколи не прийме пропозиції федералізації, особливо, якщо вони виходитимуть від Росії", − підкреслив міністр.

Клімкін також зазначив, що російська сторона не виконує свої зобов'язання в рамках Мінських домовленостей, тому санкції ЄС повинні залишатися в силі.

Нагадаємо, згідно з даними актуальних соціологічних дослідження, абсолютна більшість громадян України є прихильниками унітарної держави.

Читайте також: За федералізацію України виступають менш ніж 10% громадян

Санкції Заходу проти Москви були введені в 2014 році декількома окремими пакетами через анексію Росією українського Криму, а пізніше з причини підтримки проросійських сепаратистів в Донбасі. Зокрема, в кінці липня 2014 року ЄС (а також США) ввели економічні санкції відносно Росії, що стосуються енергетичної, банківської та оборонної галузей.

Наприкінці минулого року США розширили список фізичних і юридичних осіб, відносно яких були раніше введені санкції за їх дії з дестабілізації в Україні. Рада Європейського союзу продовжила економічні санкції проти Росії до 31 липня 2016 року.

Видання "Дзеркало тижня. Україна" присвятило російсько-українському конфлікту і введенню санкцій проти РФ проект "Викрадення Європи". У рамках проведеного дослідження журналісти ZN.UA склали карту лояльності країн ЄC до Росії. Позиції кожної з 28 держав-членів враховувалися крізь призму російської агресії на сході України та окупації Криму.