Україна не розглядатиме варіант федералізації, особливо, якщо його нав'язуватиме Кремль. Про це міністр закордонних справ Павло Клімкін заявив під час виступу в Королівському інституті міжнародних відносин у Лондоні в середу, 10 лютого, повідомляє прес-служба МЗС.
"Україна ніколи не прийме пропозиції федералізації, особливо, якщо вони виходитимуть від Росії", − підкреслив міністр.
Клімкін також зазначив, що російська сторона не виконує свої зобов'язання в рамках Мінських домовленостей, тому санкції ЄС повинні залишатися в силі.
Нагадаємо, згідно з даними актуальних соціологічних дослідження, абсолютна більшість громадян України є прихильниками унітарної держави.
Санкції Заходу проти Москви були введені в 2014 році декількома окремими пакетами через анексію Росією українського Криму, а пізніше з причини підтримки проросійських сепаратистів в Донбасі. Зокрема, в кінці липня 2014 року ЄС (а також США) ввели економічні санкції відносно Росії, що стосуються енергетичної, банківської та оборонної галузей.
Наприкінці минулого року США розширили список фізичних і юридичних осіб, відносно яких були раніше введені санкції за їх дії з дестабілізації в Україні. Рада Європейського союзу продовжила економічні санкції проти Росії до 31 липня 2016 року.
Видання "Дзеркало тижня. Україна" присвятило російсько-українському конфлікту і введенню санкцій проти РФ проект "Викрадення Європи". У рамках проведеного дослідження журналісти ZN.UA склали карту лояльності країн ЄC до Росії. Позиції кожної з 28 держав-членів враховувалися крізь призму російської агресії на сході України та окупації Криму.