Під час сьогоднішньої зустрічі міністр закордонних справ України Павло Клімкін та генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг обговорили спільні виклики безпеки, зокрема безпекову ситуацію в Азовському та Чорному морях. Також сторони обговорили механізми особливого партнерства Україні із Північноатлантичним альянсом, передає прес-служба МЗС України.
"15 жовтня 2018 року у штаб-квартирі Альянсу в Брюсселі міністр закордонних справ України Павло Клімкін зустрівся з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом. У ході зустрічі сторони обговорили спільні виклики безпеки, з якими стикаються держави-члени НАТО і Україна, зокрема безпекову ситуацію у Чорному і Азовському морях", - йдеться у повідомленні.
За інформаціє МЗС, Столтенберг підтвердив, що заходи у рамках посиленої передової присутності у Східній Європі та Балтії, адаптація і створення нових військових структур, а також суттєве посилення витрат на оборону є чіткою відповіддю союзників на зростаючу агресивність Росії.
"При обговоренні напрямів практичної взаємодії міністр Клімкін звернувся з проханням активізувати роботу Трастових фондів НАТО, покликаних сприяти зміцненню безпеки складів боєприпасів в Україні, що є особливо актуальним у світлі останніх подій у м. Ічня на Чернігівщині. Сторони погодились із необхідністю спільного постійного контролю за ефективністю використання допомоги Альянсу нашій державі", - додали у прес-службі.
Зазначено, що Клімкін та Столтенберг також обмінялися думками щодо діяльності робочих механізмів особливого партнерства України з НАТО, зокрема проведення засідань Комісії Україна-НАТО на міністерському рівні.
"За оцінками генсекретаря, ключ до розблокування роботи Комісії лежить в площині домовленостей між Україною та Угорщиною в питанні забезпечення мовних прав угорської меншини. Важливим кроком буде повне виконання рекомендацій Венеціанської комісії щодо імплементації Закону України про освіту", - зазначили у зовнішньополітичному відомстві.
У свою чергу Клімкін наголосив, що метою України залишається гарантування мешканцям Закарпаття рівних прав, створення умов для повноцінного розвитку як українських громадян, підтримки їхніх мов, традицій та культури.
Раніше про зустріч Павла Клімкіна та Єнса Столтенберга повідомила прес-служба української міссії у НАТО. Однак жодних подробиць не було, окрім того, що сторони зустрілися у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі.