Міністр закордонних справ Павло Клімкін висловив упевненість, що Верховна Рада повинна в черговий раз продовжити дію закону про так званий "особливий статус" окремих районів Донецької та Луганської областей, щоб позбавити Росію можливості домагатися скасування санкцій.
"Росія вважала, що минулого року ми не продовжимо цей закон. Для неї те, що було голосування, стало вкрай неприємним сюрпризом. Насправді вся логіка Росії, як позбутися санкцій, була з цим пов'язана... З точки зору тих провокацій Росії, щоб збити санкції, продовження закону важливо" , - заявив глава українського зовнішньополітичного відомства в ході виступу на форумі Ялтинської Європейської Стратегії (YES) "Майбутнє покоління", організованою Фондом Віктора Пінчука у п'ятницю, 14 вересня.
Анонсовані фейкові "вибори" в маріонеткових псевдореспубліках Клімкін назвав свідомою провокацією Кремля.
"Це змінює всю логіку, про яку ми говорили і в нормандському форматі, і в інших", - зазначив дипломат.
Клімкін наголосив, що навіть у разі продовження дії закон не набуде чинності до тих пір, поки український Донбас не буде звільнено від російської окупації.
"Окупований Донбас не може отримати жодні особливості місцевого самоврядування", - підсумував міністр.
Нагадаємо, 6 жовтня минулого року Верховна Рада продовжила на рік термін дії закону про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей. Наступного дня закон підписав президент Петро Порошенко.
Закон про особливий порядок місцевого самоврядування на тимчасово окупованих територіях був прийнятий у вересні 2014 року і вступив у силу 18 жовтня 2014 року терміном на три роки. Його стаття 10 передбачає, що особливий порядок місцевого самоврядування реалізується виключно органами місцевого самоврядування, які будуть обрані на позачергових виборах.
Проте особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донбасу вступить в силу тільки після "виведення всіх незаконних збройних формувань, їх військової техніки, а також бойовиків і найманців з території України".
Детальніше про особливість закону про деокупацію Донбасу читайте у статті Сергія Рахманіна "Особливий порядок законотворчості" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".