Міністр закордонних справ України Павло Клімкін висловив підтримку венесуельської опозиції і порівняв події в цій країні з Революцією Гідності в Україні.
"У кожного свій шлях до свободи та гідності. Намагаюся уникати порівнянь у зовнішній політиці, але боротьба венесуельців чимось нагадує мені наш драйв часів Майдану. Маэмо підтримати дух свободи і справедливості і тих, хто відстоює своє право на вільне майбутнє", - написав глава українського зовнішньополітичного відомства на своїй сторінці в Twitter в четвер, 24 січня.
Він також дав зрозуміти, що офіційний Київ сумнівається в легітимності режиму Ніколаса Мадуро, висловивши сподівання, що парламент і тимчасовий президент Венесуели Хуан Гуайдо зможуть вивести країну з політичної кризи.
"Агресія у відповідь на вимоги мирних демонстрантів – це найкоротший шлях для влади до втрати легітимності. Розраховуємо, що Національна Асамблея і мудрість президента Хуана Гуайдо знайдуть вихід з політичної кризи", - заявив Клімкін.
Як повідомлялося, 23 січня у Венесуелі з новою силою спалахнули масові акції протесту проти режиму Ніколаса Мадуро, інавгурація якого відбулася два тижні тому. На багатотісячному мітингу в Каракасі голова Національної Асамблеї Хуан Гуайдо склав присягу тимчасового президента Венесуели. США визнали його легітимним главою держави. Слідом за Вашингтоном це зробили Євросоюз, Організація американських держав, уряди Канади, Бразилії, Коста-Ріки, Аргентини, Парагваю, Перу, Колумбії, Еквадору, Чилі, Гватемали і Гондурасу.
У підтримку Мадуро висловилися Росія, Болівія, Мексика, Куба і Туреччина.
20 травня 2018 року у Венесуелі відбулися дострокові вибори президента країни, левова частка опозиції бойкотувала їх. ЦВК оголосила про впевнену перемогу чинного президента Ніколаса Мадуро, якому вдалося отримати 68% голосів на тлі вкрай низької явки.
Виборам передували масові протести, учасники яких звинувачували президента країни в ігноруванні законів, взятті під варту політичних опонентів і в економічних проблемах країни, де рівень інфляціі сягнув рекордного рівня.
Визнавати результати організованих Мадуро "виборів" відмовилися США, ЄС і частина держав Латинської Америки. США і ЄС ввели проти режиму Мадуро жорсткі санкції.
Детальніше про кризу у Венесуелі читайте у статті Віктора Каспрука "Узяти на буксир" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".