Міністр закордонних справ України Павло Клімкін очолить українську делегацію для участі в роботі 70-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН.
Як повідомляє прес-служба глави держави, таке розпорядження видав президент України Петро Порошенко.
"Утворити делегацію України для участі в роботі 70-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН (м. Нью-Йорк, США) в такому складі: Клімкін - Міністр закордонних справ України, глава делегації", - йдеться в документі.
Також до її складу увійшли: постійний представник України при ООН Юрій Сергєєв; Уповноважений президента України у справах кримськотатарського народу, народний депутат України (за згодою) Мустафа Джемілєв, заступник міністра закордонних справ України Сергій Кислиця; перший помічник президента України Юрій Онищенко.
В числі заступників членів делегації ще 5 осіб: виконуючий обов'язки директора Департаменту міжнародних організацій Міністерства закордонних справ України Андрій Бешта; заступник директора Департаменту - начальник відділу ООН Департаменту міжнародних організацій Міністерства закордонних справ України Юрій Вітренко; тимчасово виконуючий обов'язки директора Департаменту міжнародного права Міністерства закордонних справ України Олег Герасименко; заступник керівника Головного департаменту зовнішньої політики та європейської інтеграції - керівник департаменту зовнішньої політики Адміністрації президента України Марина Михайленко; директор Департаменту міжнародної безпеки Міністерства закордонних справ України Сергій Шутенко.
Президент дозволив главі делегації залучати для забезпечення роботи делегації радників, експертів та технічних працівників.
Розпорядженням також затверджено Директиви делегації України на сесію Генасамблеї ООН.
Міністерству закордонних справ України доручено забезпечити фінансування витрат, пов'язаних з участю делегації України в заході.
Нагадаємо, 15 вересня в Нью-Йорку розпочалася 70-а сесія Генеральної Асамблеї ООН.
Раніше Генасамблея ООН підтвердила незаконність референдуму в Криму і закликала не порушувати територіальну цілісність України. Відповідну резолюцію підтримала більшість делегатів.
Генеральна Асамблея ООН є головним дорадчим органом ООН. У неї входять представники всіх держав-членів, кожна з яких має один голос. Рішення з важливих питань, таких як питання миру і безпеки або прийом нових членів, вимагають більшості у дві третини голосів. Рішення з інших питань приймаються простою більшістю.
Генеральна Асамблея - єдиний універсальний орган, який несе відповідальність за мир і безпеку, розвиток, ліквідацію бідності та інфекційних захворювань, роззброєння, забезпечення прав людини та захист навколишнього середовища. У 1946 році у складі Генеральної Асамблеї було 51 держава, зараз - 193. В кінці сорокових років її повістка була присвячена, головним чином, проблемам деколонізації. За 70 років Генеральна Асамблея значно розширила коло обговорюваних питань і тепер займається проблемами соціального та економічного розвитку, боротьбою з тероризмом, корупцією, незаконним обігом наркотиків і ВІЛ/Снідом, захисту жінок, інвалідів, корінних народів та дітей, просуванням основних принципів демократії. Щорічно в період з вересня по грудень ведеться інтенсивна сесійна робота Асамблеї, яка потім проводить свої засідання по мірі необхідності.