Міністр закордонних справ України Павло Клімкін під час візиту до Нідерландів обговорив із членами уряду цієї країни розміщення миротворчого контингенту в ОРДЛО, розслідування катастрофи рейсу MH17, а також співпрацю між країнами.
Зокрема, Клімкін та голова МЗС Нідерландів Халбе Зейлстра підтвердили домовленість про посилення взаємодії в рамках міжнародних організацій з метою протидії російській агресії, у тому числі в контексті непостійного членства Нідерландів у РБ ООН у 2018 році.
Особливу увагу співрозмовники приділили питанню введення миротворців ООН до ОРДЛО. Зейлстра запевнив Клімкіна, що Нідерланди дотримуватимуться режиму санкцій проти РФ до виконання Кремлем своїх зобов'язань у рамках Мінських домовленостей.
Пріоритетним питанням у МЗС назвали притягнення до кримінальної відповідальності осіб, причетних до катастрофи MH17 у рамках правової системи Нідерландів.
Крім того, в контексті Угоди про асоціацію Україна-ЄС міністри обговорили двостороннє співробітництво між країнами в аграрному та IT-секторах, у сфері логістики, управління водними ресурсами, управління відходами, енергоефективності.
Під час зустрічі з віце-прем'єр-міністром і міністром внутрішніх справ Нідерландів Клімкін торкнувся питання посилення координації протидії російській пропаганді та іншим гібридним викликам, що особливо актуально на тлі недавніх кібератак на банківську інфраструктуру Нідерландів.
Нідерландська сторона пообіцяла Україні сприяння в удосконаленні управлінських процесів на центральному та місцевому рівнях з використанням кращих практик та IT-рішень.
Раніше спецпредставник Держдепартаменту США по Україні Курт Волкер заявив, що США підтримують розміщення миротворчої місії в Донбасі, але без згоди РФ втілити цей задум буде неможливо.
Міністр закордонних справ України Павло Клімкін висловив упевненість, що якщо у зону проведення АТО не буде введений миротворчий контингент, збройний конфлікт у Донбасі буде заморожений.
Голова українського зовнішньополітичного відомства вказав на маніпулятивність заяв керівника МЗС РФ Сергія Лаврова, який поставив знак рівності між введенням миротворців і окупацією регіону.
Крім того, РФ категорично не хоче пускати миротворців схід від лінії розмежування.
Докладніше про перспективи розміщення миротворчої місії ООН в Донбасі читайте у статті Сергія Рахманіна "Миротворчість і мироігрища" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".