UA / RU
Підтримати ZN.ua

Клименко ще фактично не призначений, для цього потрібні висновки комісії — Шабунін

Керівник ЦПК зазначив, що сама комісія може проводити перевірку ще тривалий час, що знову відтягне призначення Клименка.

Конкурс з обрання керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури не завершився, а його переможець Олександр Клименко ще не призначений на посаду, адже його кандидатуру має затвердити генеральний прокурор після отримання висновків про відповідність низці законів, а ця перевірка може тривати довгий час, підкреслив голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін. 

«Подати на розгляд Генерального прокурора України протягом трьох робочих днів після отримання Комісією підтвердження щодо відповідності вимогам Законів України «Про очищення влади», «Про запобігання корупції», а також щодо отримання допуску до державної таємниці згідно із Законом України «Про державну таємницю», - процитував він рішення комісії. 

“Ключова проблема у фразі “протягом трьох робочих днів після отримання Комісією підтвердження від ОГП”, бо вони можуть тривати вічно”, - наголосив Шабунін. 

Він зазначив, що уже пів року Офіс генерального прокурора не давав ніяких відповідей комісії, тож тепер, коли ОГП в руках Татарова - Клименко не стане керівником САП. 

“Бо підтвердження від Офісу Генпрокурора може надходити безкінечно. Не виключено, що поки Офіс Генпрокурора тягнутиме з підтвердженням, якого не потрібно, з’явиться і рішення апеляції щодо скасування порядку конкурсу. Банкова це може надалі використати для зриву процесу призначення”, - резюмував Шабунін.

Читайте також: На сайті ОП з'явилося і зникло оголошення про обрання 19 липня керівника САП: Шабунін каже, що з України роблять посміховисько
 

Нагадаємо, що 19 липня Комісія з обрання керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури оголосила  переможцем конкурсу, який завершився ще в грудні 2021 року, детектива НАБУ Олександра Клименка.

Конкурс намагалися зірвати неодноразово: лояльні ОПУ члени комісії просили Офіс генпрокурора надати наявні документи; не приходили на засідання, щоб зірвати кворум; не давали голосів, потрібних для затвердження переможця.

Однією із важливих особливостей є те, що саме детектив Олександр Клименко керував розслідуванням щодо корупції заступника голови Офісу президента Олега Татарова.