UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кличко стабільно лідирує в Києві. Але хто за ним? - соцопитування

Рейтинг можливих кандидатів від партії влади - на рівні статистичної похибки.

Інститут громадської думки з 12 по 15 червня 2020 року провів опитування серед жителів Києва. Так, рейтинг потенційних кандидатів на посаду міського голови столиці з 29,2 відсотками очолює Віталій Кличко. Наступний за Кличком Андрій Пальчевський, відстаючи від лідера на 23,5 відсотка, незважаючи на масовану рекламну кампанію, на даний момент набирає всього 5,7 відсотка голосів киян.

У екс глави КМДА столиці часів Партії регіонів Олександра Попова - симпатії 5,2 відсотки жителів столиці. Екс прем'єра Володимира Гройсмана бачать на чолі Києва 4,6 відсотків його жителів. Замикає п'ятірку лідерів - екс мер столиці Олександр Омельченко з 4,4 відсотками голосів.

Що стосується майбутніх праймеріз кандидатів у партії влади «Слуга народу», то очевидно, що обговорювані в медійному просторі кандидати, м'яко кажучи, не уявляють для чинного мера будь-якої небезпеки. Так, рейтинг протеже президента головного санітарного лікаря України Віктора Ляшка перебуває на рівні статистичної похибки, складаючи 2,8 відсотки. Народного депутата від «СН» Ірину Верещук кияни «нагородили» 2,2 відсотками уваги. Нардеп Олександр Дубинський, не так давно очолив обласний штаб «СН» потягнув на 0,5 відсотка голосів, але, тим не менш, обігнав самого піар-активного «слугу народу» Миколу Тищенка, який набрав аж 0,4 відсотка.

Однак у Тищенка все-таки є свій перший рядок у цьому хіт-параді - він став безальтернативним лідером антирейтингу опитування, спонукавши аж 72 відсотки киян заявити, що вони ніколи не проголосують саме за цього кандидата.

Варто відзначити, що в п'ятірку тих, за кого точно ніколи не проголосують кияни крім глави столичного осередку партії влади Миколи Тищенка, увійшли - екс глава ОПУ Андрій Богдан з 62 відсотками, Анатолій Шарій (53 відсотки), Борислав Береза (50,8 відсотка), а також екс прем'єр Володимир Гройсман (50,4 відсотка).

Що стосується другої ключового завдання, яку будуть вирішувати політичні сили на виборах, то тут у Віталія Кличка є проблеми. Його "УДАР" і "Слуга народу" йдуть практично нарівні, набравши 15,9 і 15,0 відсотків відповідно. Партія екс президента Петра Порошенка Європейська солідарність, якому Кличко, як відомо вже публічно відмовив у співпраці на виборах в Києві, має 10,5 відсотків підтримки киян.

У той же час "ЄС" з 37,2 відсотками очолює партійний антирейтинг в столиці. За нею йде "ОПЗЖ" з 36,7 відсотками столичних опонентів, і "Слуга народу", якій сьогодні не довіряють 30,7 відсотки киян.

Проте, очевидно, що в Київраді Кличко доведеться домовлятися і формувати більшість саме з партією влади.

Всього було опитано 1007 респондентів у віці від 18 років і старше. Вибірка репрезентує доросле населення Києва за основними соціально-демографічними ознаками: стать, вік і район проживання. Метод проведення опитування - індивідуальне інтерв'ю «віч-на-віч» за місцем проживання респондента (на дому). Статистична похибка не перевищує 3,0%.

Детальніше про ситуацію в Києві, а також столичні політичні розклади читайте в матеріалі Інни Ведерникової "Договір з тінню" ( частина перша і частина друга ) на ZN.UA.