Будівлю мерії на Хрещатику, 36 посилено охороняють перед початком засідання Київської міської ради. Вхід до будівлі огороджено суцільними металевими щитами.
Навколо перебувають близько десяти автомобілів із правоохоронцями. По кутках будинку і у дворі мерії стоять міліцейські автобуси, бійці спецпідрозділу знаходяться всередині будівлі, контролюючи коридори, драбини, входи в ліфти, які вимкнено.
Перший поверх мерії також повністю заповнено "Беркутом". Журналісти, які встигли прийти в будинок до 07.30, перебувають на першому поверсі. Секретар Київради Галина Герега пообіцяла провести брифінг о 9.00.
Працівників мерії та представників ЗМІ до будівлі пропускають через громадську приймальню.
До Київської міської державної адміністрацію надійшли три заявки на проведення масових акцій на Хрещатику: від ВО "Свобода" - на 1 тисячу учасників, від ВО "Батьківщина" - на 1,5 тисячі і від Європейської партії України - на 500 осіб. Початок акції о 09:00. Також ВО "Батьківщина" подала заявку на проведення акції на вулиці Банковій з участю 1 тисячі осіб.
Забезпечувати правопорядок будуть до 1 тисячі співробітників міліції. Столична міліція звернулася до організаторів акції з проханням не порушувати громадський порядок і законодавство.
Попереднє засідання Київради відбулося 2 жовтня. Депутати від опозиційних фракцій намагалися потрапити до приміщення Київради. Під час протистоянь опозиціонерів і правоохоронців на ґанку Київської міськради було застосовано сльозогінний газ. Правоохоронці стримували натиск мітингувальників.
Відзначимо, що останнє засідання столичної міськради, яке відбулося 19 серпня, також ознаменувалося масовими сутичками опозиціонерів з працівниками міліції. Під час протистояння було розбито вікна і зламано двері до будівлі, не обійшлося і без постраждалих з обох сторін. Незважаючи на штурм Київради, його секретар Галина Герега встигла протягом 10 хвилин поставити на голосування п'ять соціальних рішень. Закриваючи сесію, вона заявила, що Київрада VI скликання діє законно і буде працювати до обрання нового депутатського складу у 2015 році.
Опозиція наполягає, щоб парламент призначив позачергові вибори депутатів Київської міської ради і мера столиці. В опозиції стверджують, що рішення КС, яким було продовжено повноваження Київради до 2015 року, прийнято з порушеннями. !zn
Читайте також:
"Батьківщина" оскаржить визнання Київради легітимною
Суд визнав легітимною діяльність Київради та законними скликання і проведення сесій