UA / RU
Підтримати ZN.ua

Київ зіпсував відносини з новим президентом США ще до його вступу на посаду – експерти

Українська влада допустила помилку, спробувавши зіграти на внутрішніх протиріччях США.

Спроба української влади підтримати в боротьбі за крісло президента США кандидата від демократів Гілларі Клінтон через оприлюднення інформації про нелегальні виплати Полу Манафорту поставила країну в складне становище у відносинах з Вашингтоном.

Про це у своїй статті для DT.UA пишуть експерти "Майдану закордонних справ" Богдан Яременко та Олег Бєлоколос. За їх словами, скандал навколо політтехнолога Пола Манафорта, що вів виборчу кампанію Трампа, став відчутним іміджевим ударом по його виборчому штабу.

"Як відомо, не судять лише переможців. Але Клінтон програла. І Україна стала заручником необдуманих кроків своєї влади. У цьому контексті можна пригадати невдалу спробу президента України організувати зустріч із Дональдом Трампом під час перебування на сесії Генеральної асамблеї ООН у вересні 2016 року. Можна лише додати, що політичний вплив Пола Манафорта на президента США Дональда Трампа залишається значним, так само як тісними залишаються його зв'язки з представниками колишньої Партії регіонів", – вказують аналітики.

За їх словами, ситуацію ускладнили масові заяви українських посадовців та політиків з критикою республіканського кандидата.

"Додамо сюди незбагненні з погляду протоколу і державницької позиції масові твіти, пости й заяви українських міністрів, депутатів та посадовців проти Дональда Трампа - і можна сміливо стверджувати, що українська влада примудрилася зіпсувати відносини з 45-м президентом США ще задовго до його вступу на посаду", – зазначили автори.

Яременко та Бєлоколос, при цьому, закликають не розраховувати на політичну фігуру новообраного віце-президента США Майкла Пенса, відповідального за українське досьє, оскільки відносини з новою адміністрацією США на практиці будуть вибудовуватися з набагато більш низького рівня.

"Тому актуальним надскладним завданням для української дипломатії буде пошук не лише тем для можливої співпраці зі США, а й тих друзів і союзників, які обстоюватимуть в адміністрації Дональда Трампа українські інтереси", – уклали автори.

Оксана Денисова у своїй статті для DT.UA писала, що українська влада використала матеріали справи "чорної бухгалтерії" Партії регіонів в політичних цілях, забезпечивши "злив" інформації про виплати Манафорту у розпал виборчої кампанії в США, щоб підтримати кандидата від демократів Гілларі Клінтон. На її думку, після перемоги Трампа уряд може спробувати саботувати розслідування.

"Не виключено, що після перемоги Дональда Трампа на виборах українська влада, яка намагалася допомогти Гілларі Клінтон, тепер, використовуючи ту саму справу, захоче зробити приємність Трампу і зам'яти скандал з Манафортом, "загравши" справу "чорної бухгалтерії" взагалі. Або не знайти підтверджень достовірності інформації щодо самого Манафорта", – зазначила вона.

Раніше повідомлялося, що кандидат від Республіканської партії, мільярдер з Нью-Йорка Дональд Трамп стане новим президентом США.

Детальніше про перемогу республіканця Дональда Трампа на виборах у США та пріоритети його політики на посаді глави держави читайте в статті Богдана Яременка та Олега Бєлоколоса "Вибори президента США: як сталося неймовірне, і чого очікувати Україні?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".