Росія не має права висувати вимоги до суверенної держави, якою є Україна, стосовно її зовнішньої політики, заявили в українському міністерстві закордонних справ.
"Думаю, варто нагадати російським колегам, що Україна є незалежною, суверенною державою. І тільки народ України має право вирішувати, яким курсом має йти наша країна і в які організації їй вступати чи не вступати. Нам не потрібні підказки з боку і тим більше ми не сприймаємо тиск в цих питаннях", - сказав спікер українського МЗС Євген Перебийніс, коментуючи вимоги офіційних осіб РФ отримати від Києва гарантії не вступу в НАТО.
Як заявив представник українського МЗС, Україна теж хотіла б отримати від Росії 100% гарантії того, що вона припинить втручатися у внутрішні справи країни, посилати свої війська і анексувати українські території.
"Поки що Росія не здатна дати такі гарантії і, може, в Москві не помітили, (але) це викликає обурення в усьому світі", - додав спікер міністерства.
Прес-секретар Володимира Путіна Дмитро Пєсков в коментарі Бі-бі-сі заявив, що в Кремлі бажають отримати гарантії того, що Україна не вступить в НАТО.
"Ми хотіли б почути стовідсоткову гарантію того, що ніхто не буде думати про приєднання України до НАТО. Ми хочемо почути, що НАТО припинить наближення до російських кордонів, що НАТО припинить спроби порушити баланс сили. Але, на жаль, ми цього не чуємо", - заявив Пєсков.
Учасники коаліційних переговорів в Україні досягли згоди з питання скасування позаблокового статусу України. В робочій версії коаліційної угоди, опублікованій на сайті президента, зазначено консенсус "Блоку Петра Порошенко", "Народного фронту", "Радикальної партії", "Самопомочи" та "Батьківщини" за відновлення курсу на інтеграцію в НАТО, скасованого в 2010 році екс-президентом Віктором Януковичем.
Президент України Петро Порошенко нещодавно заявив, що зараз існує "перспектива членства України в ЄС, а для того, щоб думати про вступ до НАТО, потрібно провести ще багато реформ.