Глава європейської дипломатії Жозеп Боррель заявив, що спільна заява Китаю та Росії може стати підставою для створення потужного альянсу цих двох країн, які протистоять демократії. Своєю думкою Боррель поділився на пресконференції у США.
"Спільна заява Китаю та Росії, яка була мало помічена Заходом через ситуацію в Україні, може стати підставою для потужного альянсу двох авторитарних режимів. Зараз, на відміну від холодної війни, протистояння відбувається не між демократією та комунізмом, а між демократією та авторитарними. режимами, такими як Росія та Китай", — заявив Боррель.
У Держдепі розповіли про зближення Китаю та РФ після зустрічі президентів.
Президент Росії Владімір Путін заявив, що "Газпром" і Китай домовилися про новий контракт на постачання 10 млрд. кубометрів російського газу на рік.
Державний департамент США попередив Росію, що тісніші відносини між Москвою та Пекіном не компенсують наслідки російського вторгнення в Україну і лише зроблять російську економіку крихкою.
Загроза російського вторгнення в Україну прикувала до себе увагу багатьох країн світу. У політичних та експертних колах заговорили про “ефект метелика”: успіх Росії на європейському напрямку може стати сигналом для агресивніших кроків Китаю в Азії. У чому подібність та відмінність інструментів впливу Москви та Пекіна — читайте у статті Наталії Бутирської та Сергія Солодкого "Не тільки вторгнення в Україну: як Росія та Китай лякають Європу та Азію".