UA / RU
Підтримати ZN.ua

Китай може приєднатися до списку країн-гарантів безпеки України

Формулювання міжнародного договору про гарантії безпеки ще відпрацьовуються. Окрім Німеччини, Туреччини, Франції та Італії, в переліку зацікавлених у його підписанні договору неочікувано опинився Китай.

Наразі Німеччина, Туреччина, Франція та Італія вже публічно заявили про намір стати підписантами міжнародного договору про гарантії безпеки України. Формулювання такої угоди відпрацьовується на рівні юридичних підгруп.  Про неочікуваних потенційних підписантів та намагання Росії залучити союзницьку Білорусь повідомили глава фракції "Слуга народу" Давид Арахамія та радник глави офісу президента Михайло Подоляк.

"Ми розуміємо, що Росія постійно змінює свої позиції. Тому ми хочемо, щоб у цьому договорі було багато країн. І сьогодні розмова йде в робочих підгрупах - як повинна бути імплементована частина країн-гарантів", - заявив Подоляк, уточнивши, що Кремль має намір включити в договір Білорусь.

Тим часом Арахамія перелічив країни, представники яких дали усну згоду стати гарантами безпеки. Однак варто уточнити, що мова про гарантії “після закінчення війни”.

Йдеться про Німеччину, Туреччину, Францію та Італію. Водночас від Великої Британії та США є заяви про намір розглядати такий договір, однак остаточної згоди в цьому питанні поки немає. У переліку зацікавлених також доволі неочікувано опинився Китай. Нагадаємо, нещодавно FT повідомляв, що Росія звернулася до тамтешньої влади з проханням про військову допомогу у війні проти України.

 "Є зацікавленість Китайської Народної Республіки зараз. Активно вже працює над документом", - зазначив натомість Арахамія.

Подоляк зі свого боку заявив, що Росія хоче включити в договір Білорусь.

Читайте також: Лавров має намір нав'язати Україні Білорусь як гарант безпеки

"У російської сторони свої позиції, а в української сторони свої позиції по країнах. Для нас важливо, щоб були потужні країни Радбезу, у яких є потужні армії з ядерним компонентом, і це будуть країни, які будуть стояти поруч з Україною з точки зору гарантій безпеки", - сказав радник глави офісу президента.

Нагадаємо, наприкінці березня заступник британського прем'єра Домінік Рааб повідомив, що Лондон розгляне запит України щодо можливості стати гарантом безпеки. Однак він виключив взяття гарантій безпеки, які є у країн НАТО.