UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кіхтенко: Розірвати економічні зв'язки з окупованим Донбасом неможливо без обопільних втрат

80% промислових підприємств, що залишилися на окупованих територіях Донбасу, платять податки в бюджет України, зазначає Кіхтенко.

Керівництво країни має чітко озвучити принципи державної політики щодо окупованих територій Донбасу, заявив в інтерв'ю DT.UA генерал-губернатор Донецької області Олександр Кіхтенко.

"Повна блокада може бути обґрунтована тільки розривом мінських угод і відмовою від територій. Що теж варіант, якщо він чесний і озвучений як країні, так і нашим закордонним партнерам" - пояснює свою позицію Кіхтенко.

За його словами, верховна влада повинна "нарешті чітко артикулювати принципи державної політики щодо Донбасу". "На окупованих територіях живуть наші громадяни. Мінські домовленості ніхто не відміняв. Нам належить жити в одній країні", - підкреслює він.

80% промислових підприємств, що залишилися на окупованих територіях Донбасу, платять податки в бюджет України, зазначає Кіхтенко. Цим підприємствам потрібно реалізовувати свою продукцію, а нам її купувати. І розірвати економічні зв'язки з багатьма з них неможливо без обопільних втрат. Тому потрібно шукати баланс і "націлитися на творення".

"Економічні зв'язки вугільних і металургійних підприємств розірвати неможливо без обопільних втрат. Не буде вугілля, не буде коксу, не буде металу. Впаде система. В тому числі і на наших ТЕЦ" - каже губернатор.

"Так, є ще варіанти: вони будуть продавати продукцію або у себе, або в Росію, або ж нам через Росію втридорога, залишаючи податки і гроші там. Тоді питання до міністра МВС - хто з нас коллаборант? Але, швидше за все, будуть продовжувати підвищувати ставки відкатів на наших пропускних пунктах. Що, власне, зараз і відбувається".

На переконання Кіхтенко, лише уточнивши для себе і суспільства ці "деталі", "можна з чистою совістю зупиняти фури з пивом, вільно пропускаючи при цьому вантажі з ліками для дітей і пенсіонерів, машини з вугіллям для українських ТЕЦ і дітей, які їдуть з Полтави відвідати своїх старих батьків у Горлівку".

"Знаєте, парадокс. Адже Я сам мав звичку іронізувати на предмет тези про те, що Україна не чує Донбас. Але це так! Досі не чує. Але більше всього мене турбує навіть не глухота влади, а настрої суспільства. Нам давно потрібно шукати баланс, вибиратися з цієї ями. Але Київ бачить скалку в оці жителя Донецька і не бачить колоди у своєму. Просто потрібно сказати "стоп". І почати працювати, спілкуватися, сперечатися, націлився на творення. Вистачить руйнувати і душі, і міста" - говорить Кіхтенко.

Він наводить приклад: "В нині українському Краматорську теж багато хто ходив на референдум. І чим раніше ми зрозуміємо, що ненависть - це шлях в нікуди, тим менше десятиліть нам знадобиться на те, щоб відновитися".

"Ще я помітив, що всі, хто приїжджає сюди - волонтери, творчі люди, та самі солдати, що часто змінюють своє негативне ставлення до місцевих. Нам потрібно в цьому плані досить довгий шлях примирення".

Нещодавно голова парламентської фракції "БПП" Юрій Луценко з трибуни Ради заявив, що президент підтримує повну блокаду окупованій частині Донецької області. "Президент України вважає, що ракова пухлина підлягає блокаді. Практика голови Луганської військово-цивільної адміністрації пана Москаля, який заборонив будь-яке пересування транспорту з окупованої території, визнана правильною, вона повинна бути поширена і на територію Донецької області", - сказав Луценко.

Через два дні президент Петро Порошенко, виступаючи в Раді з щорічним посланням, заявив, що українська влада готова відновити економічні зв'язки з окупованими територіями Донбасу тільки за умови відновлення контролю над російсько-українським кордоном. "До істотного прогресу у виконанні мінських угод рівень економічних зв'язків залишиться на поточному рівні", - підкреслив Порошенко.

Читайте повний текст інтерв'ю з Олександром Кіхтенком у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна".