UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кейс звинувачень проти Трампа буде розширено до п'яти-шести пунктів — оглядач

Існує висока ймовірність, що конгресмени підтримають звинувачення проти республіканця Трампа

Для демократів, що давно готувалися до того, щоб "збити" Трампа, історія з телефонною розмовою американського президента з українським колегою стала тригером для того, щоб розширити кейс обвинувачень до п'яти-шести пунктів. І якщо предметом розслідування спецпрокурора Роберта Мюллера було російське втручання у вибори в США 2016 року, то тепер демократи скористаються нагодою, щоб почати розслідування й щодо поведінки Трампа під час втручання Росії в останню президентську кампанію.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Володимир Кравченко. За його словами, існує висока ймовірність, що конгресмени підтримають обвинувачення проти республіканця Трампа. Принаймні The New York Times опублікувала список конгресменів Палати представників, де зазначила їхню позицію щодо процедури імпічменту. На той момент там налічувався 221 законодавець, що має намір підтримати це рішення, а тих, хто готовий проголосувати проти або не визначився, було 158 осіб.

"Що ж до Сенату, то там, на відміну від нижньої палати, більшість у республіканців. Малоймовірно, що вони проголосують за імпічмент Трампа без вагомих на те підстав. Але історія з телефонною розмовою зрозуміла пересічному американцеві, оскільки нинішній скандал стосується не того, що сталося на минулих виборах, а відображає нинішню поведінку президента. І тому може коштувати Трампу як підтримки законодавців, так і втрати голосів виборців. Адже тиск на Зеленського з приводу якнайшвидшого початку розслідування справи щодо Гантера Байдена, зловживання владою і використання зовнішньої політики США в особистих цілях в остаточному підсумку може підірвати й чесність президентських виборів 2020 року, - зазначає оглядач. - Чим завершиться скандал, поки що неясно. Але якщо план імпічменту все ж таки провалиться, то, як зауважив у CNN Стівен Коллісон, "Пелосі може підготувати ґрунт для того, що стане для демократів справжнім кошмаром, - переобрання Трампа". У будь-якому разі, як сумно пожартував колишній міністр закордонних справ Павло Клімкін, Україна залишиться в історії США як країна, яка призвела до початку процедури імпічменту американського президента".

Детальніше про старт процесу імпічменту президента США читайте в статті Володимира Кравченка "Як в Америці оголошують імпічмент" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".