UA / RU
Підтримати ZN.ua

Керівництво РФ має нести кримінальну відповідальність за агресію проти України – заява МЗС

У МЗС заявили, що Росія є стороною міжнародного збройного конфлікту в Україні та актами агресії є окупація Криму та військові дії в Донбасі.

Злочини Російської Федерації проти України тягнуть за собою міжнародно-правову та міжнародну кримінальну відповідальність самої держави та її вищого керівництва, йдеться у заяві Міністерства закордонних справ України, присвяченій 42-й річниці ухвалення Генеральною Асамблеєю ООН резолюції "Визначення агресії".

"Такі дії є важким злочином проти міжнародного миру, який тягне за собою міжнародно-правову відповідальність Російської Федерації як держави та міжнародну кримінальну відповідальність її вищого керівництва", – йдеться в заяві.

У МЗС заявили, що Росія є стороною міжнародного збройного конфлікту в Україні та актами агресії є окупація Криму та військові дії в Донбасі.

"Російська Федерація не лише порушила суверенітет, територіальну цілісність і політичну незалежність України, але й створила загрозу міжнародному миру і безпеці в цілому. Третій рік російської військової агресії продовжує нести біль і страждання багатонаціональному народу України. Загальна кількість жертв цієї неоголошеної війни в серці Європи перевищує 10 тисяч осіб", – додали в МЗС.

Раніше міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що російська сторона затягує переговори в рамках Мінського процесу, очікуючи зміни політичного керівництва в США та країнах Західної Європи.

Під час зустрічі "Нормандської четвірки" в ніч на 20 жовтня учасники зустрічі в Берліні погодилися з безальтернативністю Мінських домовленостей і домовилися про спільну розробки "дорожньої карти"їх реалізації. Крім того, лідери країн попередньо домовилися про продовження роботи з розведення військ на чотирьох ділянках лінії зіткнення в Донбасі. Серед цих ділянок, зокрема, має бути і Дебальцеве Донецької області.

Проте міністри закордонних справ України, Німеччини, Франції та Росії на переговорах у Мінську 29 листопада не досягли прогресу в узгодженні "дорожньої карти" через відмову голови МЗС РФ Сергія Лаврова обговорювати розміщенні збройної місії ОБСЄ у Донбасі.

Детальніше про основні проблемні питання деокупації Криму та ОРДЛО читайте у статті Костянтина Батозького "Деокупація: початок" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".