UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кент розповів, хто представлятиме США на саміті «Кримської платформи»

Джо Байден і Камала Гарріс не приїдуть.

Президент  США Джо Байден та віцепрезидентка Камала Гарріс не приїдуть на інавгураційному саміті «Кримської платформи» у серпні, участь у ньому візьме член уряду Сполучених Штатів.

«Від нас буде член кабінету (уряду США – ред.). Тобто це не буде президент, віцепрезидент, але буде член кабінету. І ми знаємо, що це дуже важливо», - наголосив в інтерв’ю «Радіо Свобода» в.о. тимчасового повіреного у справах США в Україні Джордж Кент.

У розмові із журналістами дипломат не назвав ім’я представника Сполучених Штатів, але наголосив на важливості процесу деокупації Криму.

Кент розповів, що мав неформальні зустрічі з лідерами кримських татар, з якими обговорював ситуацію в окупованому Росією Криму. Американський дипломат зустрічався з Рефатом Чубаровим, Мустафою Джемілєвим, заступницею міністра закордонних справ Еміне Джапаровою і депутатом Рустемом Умеровим.

«Що ми можемо і мусимо робити разом? Це не тільки питання того, що відбудеться 23 серпня (дата проведення саміту - ред.). Це повинен бути тривалий процес. Тому що це просто початок і не кінець. Тому що є дуже багато людей, які вважають, що вони є українськими громадянами в окупованому Криму. І ми разом повинні їм допомогти», - зазначив він.

На думку дипломата, процес деокупації має декілька рівнів, й Україна підготувалася, щоб розмова проводилася не лише між урядами та країнами.

Перший рівень – міжнародне співтовариство. «Те, що відбулося, це був унікальний момент, коли постійний член Радбезу ООН просто захопив територію сусідньої країни. Це перший крок, щоб дипломати і країни завжди говорили і про Крим, не тільки про ситуацію на Донбасі, у Придністров’ї, в Абхазії, в Південній Осетії», - пояснює Джордж Кент.

Другий рівень – експертний. «Є дуже велика хвиля дезінформації з боку Росії. І дуже важливо, щоб українські експерти співпрацювали з іншими експертами, не лише в США чи Канаді, а також в Європі, щоб ті розуміли ситуацію щодо Криму з точки зору України, а не Москви»,  - додає він.

Третій рівень – суспільний. «Є професори, люди, які пишуть книги, є активісти, які мають можливість допомогти тим, хто живе в окупації», - нагадує дипломат. Причому це можуть бути не тільки представники українського суспільства, а також активісти з різних країн.

Дивитися з 21:50 хвилини.

Читайте також: Францію на саміті "Кримської платформи" представить глава МЗС

Нагадаємо, 23 серпня в Києві відбудеться саміт «Кримська платформа».  Ініціюючи обговорення, Київ хоче повернути питання окупованого півострова в міжнародний порядок денний та посилити політичний і санкційний тиск на Росію.

«Кримська платформа» працюватиме на кількох рівнях. Перший – найвищий політичний рівень, до якого приєднаються голови іноземних держав та урядів. Другий – рівень керівників зовнішньополітичних відомств і міністрів оборони. Третій – міжпарламентський рівень. І четвертий – рівень неурядових експертів.

У Росії викликає роздратування ініціатива України щодо повернення тематики окупованого півострова в міжнародний порядок денний. Як повідомляло ZN.UA, напередодні саміту Москва запрошує лідерів країн-членів СНД на півострів та проводить спрямовані на його дискредитацію «міжнародні» конференції.

Докладніше про мету створення Кримської платформи читайте у статті Еміне Джапарової «Локомотив деокупації Криму». Чи вдалими є зусилля Москви щодо дискредитації саміту, читайте у статті Володимира Кравченка «Як Путін вставляє палиці в «Кримську платформу»».