UA / RU
Підтримати ZN.ua

Канадська місія спостереження оголосила про початок своєї роботи в Україні

50 довгострокових спостерігачів вирушать в регіони, де заплановано проведення виборів.

В Україні починають працювати представники канадської місії спостереження на президентських виборах. 50 довгострокових спостерігачів вирушать в усі регіони країни, де заплановано проведення голосування. Про це повідомила на брифінгу в Києві заступник глави місії Канади в Україні Оля Одинська-Грод.

"Ця місія оцінюватиме, як проводяться вибори відповідно до національного законодавства та чи відповідають вони міжнародним стандартам. Міжнародні стандарти спостереження за виборами базуються на повазі до політичних свобод і базових свобод людини. Місія в 2019 році складається з 50 довгострокових спостерігачів, а також сотні короткострокових спостерігачів", - розповіла Одинська-Грод.

Вона зазначила, що довгострокові спостерігачі перебуватимуть в Україні до виборів, під час та після. У разі другого туру спостерігачі орієнтовно покинуть країну 27 квітня.

Заступник голови місії підкреслила, що буде оцінюватися виконання юридичної бази, робота виборчої адміністрації, реєстрація виборців і кандидатів, роль медіа, роль громадянського суспільства. Спостерігатимуть за всіма етапами кампанії, починаючи від голосування й до післявиборчої діяльності, в тому числі процедури оскарження.

Короткострокові спостерігачі приїдуть за тиждень до дня проведення виборів президента.

Нагадаємо, що 7 лютого Верховна Рада схвалила проект закону про заборону громадянам Росії і особам, запропонованим російською стороною, бути офіційними спостерігачами на виборах в Україні. Його підтримали 232 народних депутати.

У листі до МЗС України директорка Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ Інгібьорг Солрун Гісладоттір висловила глибоке розчарування у зв'язку з прийняттям парламентом законопроекту, що закріплює відповідне обмеження.

У МЗС напередодні нагадали про те, що не прийматимуть заявки від громадян Росії, які забажають бути спостерігачами. А також про те, що офіційні спостерігачі від України не їздили на вибори до РФ у 2018 році.

Про проблеми виборчого процесу і захист від зовнішнього впливу читайте у статті Олександра Данченка "Вибір на виборах" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".