UA / RU
Підтримати ZN.ua

Канада поверне РФ решту газових турбін — Мелані Жолі

Країна не хоче давати Путіну жодного приводу для газового шантажу.

Канада досі планує повернути п’ять турбін, які використовувалися в російському газопроводі, незважаючи на те, що компанія, яка експлуатує трубопровід, відмовилася прийняти одну турбіну, котру вже повернули до Німеччини. Про це заявила міністр закордонних справ країни Мелані Жолі в ефірі телеканалу CBC News Network.

В липні уряд дозволив відправити шість турбін, які проходять технічне обслуговування в Монреалі, назад до Німеччини, щоб потім передати їх російській державній компанії «Газпром». Монополіст керує газопроводом «Північний потік-1», який забезпечує Німеччину та інші європейські країни природним газом.

Читайте також: Канада разом з партнерами продовжать санкції проти Росії та Білорусі

Одна турбіна була повернута до Німеччини, однак «Газпром» відмовився її прийняти, посилаючись на технічні проблеми та стверджуючи, що забере турбіну лише в разі зняття санкцій.

Незважаючи на відмову «Газпрому», Жолі заявила, що Канада планує повернути п’ять турбін, що залишилися.

«Це було рішення, яке ми прийняли у відповідь на прохання Німеччини», — підкреслила Жолі.

Читайте також: Канада допоможе Україні закупити газ на зиму

Попри критику з боку української сторони, урядники Канади стверджують, що Кремль використав би відмову повернути турбіну для покладання на неї провини за нестачу газу в Європі.

«Канада не хоче давати можливості Путіну для будь-яких виправдань, щоб він і надалі продовжив використовувати свій експорт газу до Європи як зброю», — вважає Жолі.

Водночас, представниця України в Канаді Юлія Ковалів переконана, що Канада має скасувати своє рішення про послаблення санкцій для передачу турбін РФ.

«Наша позиція досить чітка: ми справді вважаємо, що цю відмову від санкцій потрібно скасувати і зараз. Якщо аргументом було викрити блеф Путіна, то всім вже цілком очевидно, що це російські ігри», — наголосила дипломатка у виступі перед канадськими депутатами

Як повідомлялось, Кремль планує утримувати життєво важливі газові потоки до Європи на мінімальному рівні доти, доки триватиме протистояння щодо України. При цьому він посилюватиме тиск на Європейський Союз через його жорстку санкційну позицію.