UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кабмін затвердив зміни до карантинної постанови щодо нових обмежень — ZN.UA

Оновлену постанову ухвалили з доопрацюванням.

За інформацією ZN.UA, Кабмін прийняв з доопрацюванням зміни до постанови №1236 про карантинні обмеження. Мова йде про нові обмеження для «жовтої» та «червоної» зон карантину.  Однак, текст постанови поки не оприлюднили.

«Запропоновані нами зміни — це можливість стримувати епідемічну ситуацію та зберігати економічну активність країни. Ми говоримо про те, що сьогодні є можливість вакцинуватися та бути захищеним у кожного, наявної вакцини для цього достатньо. Додатково в нас чітко визначені щотижневі кількості поставок вакцин до кінця цього року. Ми дозволили навіть вибирати, якою вакциною щепитися, чого немає  у більшості країн», — зазначив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

У Міністерстві охорони здоров’я повідомили, що будуть введені дві опції для COVID-сертифікату: «жовту» та «зелену». У них буде інформація про вакцинацію, негативний результат тестування (дійсний 72 години) або одужання від COVID-19. «Жовтий» сертифікат міститиме інформацію про перше щеплення, а «зелений» — про повний курс.

Спрощені вимоги для навчальних закладів при оголошенні жовтого рівня епідемічної небезпеки. Так, тепер для роботи закладу буде достатньо 80% працівників з «жовтими» чи «зеленими» COVID-сертифікатами.

Водночас і обмеження жовтого рівня епіднебезпеки, не будуть застосовуватися якщо всі учасники (відвідувачі) та щонайменше 80% організаторів масових заходів, працівників кінотеатрів, театрів, музеїв чи інших культурних закладів, спортзалів та басейнів матимуть «жовтого» чи «зеленого» COVID-сертифікату.

Власник на власний розсуд може вирішувати чи надавати свої послуги лише вакцинованим клієнтам, чи слідувати повному об’єму карантинних обмежень.

У разі введення червоного рівня епідемічної небезпеки заклади освіти працюватимуть лише якщо 100% працівників мають «зелений» COVID-сертифікат.

Крім того, чинні обмеження червоного рівня не будуть застосовуватися за умови наявності у всіх учасників (відвідувачів), працівників та організаторів масових заходів, у тому числі релігійних, працівників кінотеатрів, театрів, музеїв чи інших культурних закладів, розважальних закладів, ТРЦ, закладів громадського харчування, ринків, спортзалів та басейнів «зеленого» COVID-сертифікату.

За умови наявності в особи, що перетинає кордон України, «жовтого» чи «зеленого» сертифіката про вакцинацію або  одужання від COVID-19, вона може не проходити самоізоляцію. Це ж стосується й осіб, що які прибувають з тимчасово окупованих територій.

У МОЗ наголосили, що COVID-сертифікати матимуть кольорові відмітки виключно в цифровому форматі, друкувати на папері відповідного кольору не потрібно.

Раніше повідомлялося про те, що Міністерство охорони здоров'я пропонувало не поширювати обмеження «жовтої» та «червоної» зони на ті заклади господарювання, у яких колектив і відвідувачі мають ковід-сертифікат, дійсний протягом 72 годин негативний ПЛР-тест або довідку про перенесений протягом останніх кількох місяців коронавірус.

Читайте також: У Львові допускають введення жорсткого карантину через збільшення хворих на COVID-19

У світі поширюється новий, більш заразний штам коронавірусу «Дельта». У ВООЗ фіксують початок нової хвилі пандемії. В Україні штам «Дельта» офіційно «з'явився» лише 23 червня. За словами головного санітарного лікаря Ігоря Кузіна, штам «Дельта» починає поширюватися і всередині країни, а не лише ввозитися з-за кордону.

Статистика захворюваності на коронавірус свідчить про наближення нової хвилі епідемії в Україні. 7 вересня МОЗ подав уряду клопотання з проханням перевести Україну із «зеленого» на «жовтий» рівень епідемічної безпеки і посилити карантин.

Звідки прийшла «Дельта», чого бракує для боротьби зі штамом і як підготуватись регіонам, читайте в інтерв’ю Алли Котляр з головним санітарним лікарем Херсонщини Юрієм Ромаскевичем у ZN.UA.