Кабінет міністрів України затвердив низку нормативно-правових актів, необхідних для запуску медичної реформи, зокрема методику розрахунку медичних послуг, а також положення про Національну службу охорони здоров'я, яка буде створена до кінця першого півріччя 2018 року і запрацює з липня наступного року.
За словами віце-прем'єр-міністра - міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадія Зубка, методика дозволить зробити доступність медицини в сільській місцевості. Зокрема вона передбачає метод покрокового розподілу витрат "зверху вниз" від адміністративних допоміжних підрозділів до основних клінічних відділень, для яких розраховується кінцева середня вартість одиниці медичної послуги (виписаний пацієнт, ліжко-день в стаціонарі лікарні).
"Зміни відбудуться і "в середині" амбулаторій: це і питання медичних протоколів і процедур, і введення E-healthy тощо. Ці кроки і є яскравим прикладом секторальної децентралізації, змінює якість послуг в громадах ", - наголосив Геннадій Зубко.
"Наступний і важливий крок - ініціативність органів місцевого самоврядування, адже саме від них буде залежати якість надання первинної медичної допомоги у сільській місцевості", - зазначив чиновник.
За його словами, від швидкості побудови амбулаторних мереж з урахуванням доступності первинної допомоги залежатиме напрям відповідних коштів від держави на забезпечення транспортом, надання житла, мотиваційного пакету для медичних працівників.
Верховна Рада 19 жовтня підтримала у другому читанні і в цілому законопроект про державні фінансові гарантії надання медичних послуг і лікарських засобів (№6327). "За" проект закону проголосували 240 депутатів.
Детальніше про медичну реформу читайте в матеріалі голови парламентського комітету з питань охорони здоров'я Ольги Богомолець "Реформа медицини - у точці біфуркації історії" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".