Європейський Союз позитивно відреагував на ухвалений "антиолігархічний закон" та підтримав Україну в боротьбі з впливом приватних інтересів. Про це йдеться в тексті спільної заяви після саміту Україна-ЄС.
Там наголошується, що нашій країні необхідно й далі докладати усіх можливих зусиль, аби забезпечити незалежне та ефективне функціонування антикорупційних та правоохоронних органів. Це стосується й деполітизованого процесу відбору на керівні посади.
"ЄС привітав зусилля України з обмеження можливостей для вчинення корупційних дій та її відданість боротьбі з впливом приватних інтересів ("деолігархізація"), у тому числі шляхом юридично обґрунтованого прийняття та впровадження відповідного законодавства, та закликав до подальших кроків України на цьому напрямку", - йдеться у заяві.
В ЄС нагадали, що продовжують підтримувати Україну на її шляху реформ, особливо тих, що стосуються судової системи та боротьби з корупцією.
Нагадаємо, Верховна Рада проголосувала, не чекаючи висновків комісії, які Венеціанка зобов'язалася надати в грудні. В результаті депутати поспіхом проголосували законопроєкт на засіданні 23 вересня. Однак спікер Ради та інші депутати звернули увагу на низку юридичних колізій, Вони стосуються як визначення поняття олігарх так і органу, який буде їх визначати. Проте у Зеленського заявили, що для переголосування деяких пунктів немає необхідності.
Детальніше про те, як законопроєкт здатний вплинути на олігархів і справжні мотиви прийняття цього закону читайте в статті Юлії Самаєвої «Закон про олігархів прийнятий. Про що він говорить, а про що замовчує» в ZN.UA.