UA / RU
Підтримати ZN.ua

Європарламент ухвалив резолюцію з максимальним набором можливих санкцій проти Росії

Документ передбачає моментальне запровадження напрацьованих санкцій з початком військових дій Росії.

У Страсбурзі Європарламент ухвалив резолюцію "Ситуація на українському кордоні та на окупованих Росією територіях України". Резолюція звернена до Європейської Ради та включає масштабний перелік санкцій проти Росії, який буде запроваджений у разі вторгнення армії РФ до України, повідомляє Deutsche Welle.

Резолюцію підтримали 548 євродепутатів, 69 проголосували проти. Європарламент закликав Європейську Раду бути готовою негайно застосувати жорсткі санкції у разі початку російської агресії. У документі прописано перелік заходів у відповідь з боку ЄС на можливу атаку Росії.

Під санкційні обмеження мають потрапити російські військові, які причетні до планування ймовірного вторгнення в Україну, люди з найближчого оточення президента РФ Владіміра Путіна, а також члени їхніх сімей. Фінансові та фізичні активи осіб, які потрапили під санкції, повинні бути заморожені, а їм самим відмовлено у в'їзді на територію країн Євросоюзу.

Євродепутати закликають відключити Росію від платіжної системи SWIFT та направити санкційні обмеження "на важливі сектори російської економіки", що "порушить фінансування розвідувальних служб та армії РФ".

Крім того, "у разі нападу Росії на Україну першою та невідкладною дією ЄС має бути скасування всіх можливостей для подорожей та скасування безвізових режимів для власників російських дипломатичних паспортів за винятком акредитованих дипломатів".

Євросоюз також має терміново розпочати заходи щодо зменшення своєї залежності від російських енергоносіїв та "проявити більш відчутну енергетичну солідарність з Україною". Депутати закликають європейські інституції та уряди країн-членів Євросоюзу зробити все можливе, щоб "газопровід "Північний потік-2" не був введений в експлуатацію, незалежно від того, чи він відповідає певним пунктам положень Газової директиви ЄС.

Стягування російських військ до українського кордону слід сприймати як "елемент гібридної війни", яку Росія веде проти ЄС та "його однодумців", метою якої є створення "хаосу та занепокоєння". При цьому Європарламент наголошує: вибір країною якихось альянсів не вимагає схвалення третьої сторони. Тому законодавці не визнають правомірними спроби Росії "включити деякі країни до своєї "сфери впливу".

 

Американський Сенат зареєстрував "Акт гарантування суверенітету України шляхом посилення її оборони". Законопроект пропонує надати Україні 450 мільйонів доларів фінансової допомоги на військові потреби, плюс ще 100 мільйонів на протиповітряну оборону та протикорабельні ракети, а також негайні санкції проти оператора "Північного потоку 2".

Читайте також: При вторгненні в Україну Росія може бути відключена від системи SWIFT — CNN

Раніше повідомлялося, що антиросійські санкції можуть торкнутися будь-якого газопроводу "Газпрому" на території Європи.