UA / RU
Підтримати ZN.ua

Єврокомісія запропонувала план кіберзахисту на фоні зростаючої кіберзагрози з боку Росії

Новий план дій має посилити можливості кіберзахисту ЄС і посилити співпрацю між військовими та цивільними кіберспільнотами.

Європейська комісія у четвер запропонувала два плани дій для посилення кіберзахисту на фоні зростаючої кіберзагрози з боку Росії після її повномасштабного вторгнення в Україну, передає Reuters.

У Єврокомісії стверджують, що останнім часом посилилися російські кібератаки на країни Європейського Союзу та їхніх партнерів, і тому потрібні додаткові дії для захисту громадян і збройних сил, а також в цьому плані необхідне посилення співпраці з НАТО.

«Війна повернулася до наших кордонів, а російська агресія проти України підриває мир і міжнародну систему. Це впливає на нас, і ми повинні адаптувати нашу оборонну політику до цього нового середовища», — заявив на прес-конференції глава МЗС ЄС Жозеп Боррель.

Минулого тижня агентство ЄС з кібербезпеки ENISA заявило, що вторгнення в Україну призвело до більш руйнівних і широкомасштабних атак на кібербезпеку в ЄС з початку року до липня.

Окремий План дій щодо військової мобільності, запропонований Комісією, спрямований на те, щоб допомогти країнам ЄС та їхнім партнерам більш ефективно транспортувати війська та обладнання, працювати над «кращо пов’язаною та захищеною інфраструктурою» та зміцнювати співпрацю з НАТО.

«...щоб військові сили могли реально змінити ситуацію на місцях, вони повинні діяти швидко. Вони не повинні бути заблоковані через бюрократію або відсутність адаптованої інфраструктури», — сказала віце-президент Комісії Маргрете Вестагер.

Читайте також: США допомогли Україні захиститися від російських кібератак

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг також попередив про зростання загроз у кіберпросторі, згадавши нещодавні атаки на супутники, критичну інфраструктуру та урядові департаменти, особливо в рамках війни Росії проти України.

«Закликаю союзників взяти на себе нові зобов’язання щодо кіберзахисту. Маючи більше грошей, більше досвіду та розширену співпрацю. Це життєво важлива частина нашої колективної оборони», – сказав Столтенберг.

Тим часом Служба безпеки України під час повномасштабного вторгнення Росії щодня відбиває в середньому по 10 кібератак на стратегічні об’єкти держави, повідомив начальник департаменту кібербезпеки СБУ Ілля Вітюк.