UA / RU
Підтримати ZN.ua

Євродепутати виступили з критикою угоди Байдена і Меркель щодо ПП-2

В ЄС вважають, що угода - спроба двох країн поліпшити свої двосторонні відносини.

Група депутатів Європейського парламенту виступила із заявою щодо укладення угоди між США і Німеччиною по газопроводу "Північний потік-2", констатувавши, що його реалізація підриває безпеку України, і збільшує енергозалежність самого ЄС від Росії.

Як передає "Інтерфакс-Україна", текст заяви від 27 липня оприлюднено у вівторок в Брюсселі.

"Угода між США і Німеччиною по "Північному потоку-2"- не європейська угода, але спроба двох країн поліпшити свої двосторонні відносини і змінити ситуацію з дуже поганої на погану. Трубопровід "Північний потік-2" підриває українську безпеку, тим більше, що Росія продовжує провокації і збільшує напругу по Україні - від нарощування військової присутності на українському кордоні, яке ми спостерігали цієї весни, до абсолютно пропагандистським діям у вигляді подання скарги на Україну до Європейського суду з прав людини", - впевнені автори звернення.

Вони також констатували, що, крім цього, проект "Північний потік-2" суперечить Зеленому курсу ЄС і збільшує залежність ЄС від енергетичних поставок з Росії.

"Ми закликаємо інститути ЄС вчитися на помилках минулих і нинішніх відносин з Росією і продовжувати підтримувати всебічну політику, яка ґрунтується на європейських цінностях, а не на ділових угодах", - відзначили політики.

Заяву підписали Пятрас Ауштрявічюс, Вітольд Ващиковський, Андрюс Кубілюс, Калнієте, Домен Девеса, Мартін Хойсік, Іван Стефанес, Рамона Стругар, Радан Канів, Карен Мельхіор, Людас Мажиліс.

Читайте також: Зеркаль: Угода США та Німеччини довела, що "Північний потік 2" – політичний проект

Раніше депутати ВР підписали заяву із зверненням до ЄС з вимогою зупинити запуск російського газопроводу. Київ ініціює консультації з Єврокомісією і Німеччиною щодо «Північного потоку-2», це питання також буде обговорюватися на зустрічі Володимира Зеленського і Джо Байдена 30 серпня.

Як Україні розглядати заяву США та Німеччини про енергетичну безпеку на континенті? Читайте в статті Лани Зеркаль "Як Україні не втратити можливості виграти в протистоянні навколо «Північного потоку-2»".