Президент Володимир Зеленський заявив, що Європейський Союз запевнив, що безвізовий режим для України не буде скасований і йому нічого не загрожує.
Про це глава держави заявив на пресконференції після переговорів з керівництвом ЄС під час саміту Україна-ЄС в Брюсселі.
За його словами, повноцінне функціонування безвіза відновиться після пандемії коронавируса.
"Ми отримали запевнення в тому, що безвізового режиму нічого не загрожує і він буде відновлений після пандемії", - заявив президент.
За інформацією Європейської правди, це також є позицією ЄС, що підтверджено в спільній заяві за підсумками саміту Україна-ЄС 6 жовтня.
У документі сторони привітали продовження успішної імплементації безвізового режиму для громадян України та наголосили на важливості того, щоб продовжувати виконувати критерії лібералізації візового режиму і прискорювати відповідні зусилля з реформ.
Нагадаємо, що Верховна Рада 17 вересня прийняв постанову про визначення представників Верховної Ради до складу комісії з проведення конкурсу на зайняття адміністративних посад САП. За документ проголосували 239 народних депутатів.
Однак, вранці в Європарламенті заявили про те, що дуже стурбовані цим голосуванням у Верховній Раді України за кандидатів до конкурсної комісії з відбору глави САП, яким не вистачає чесноти і антикорупційного досвіду. Україні вказали на те, що затвердження таких кандидатів - це ризик для підтримки ЄС і МВФ.
21 серпня Назар Холодницький подав у відставку з посади керівника САП. Згідно із заявою, Холодницький пішов за власним бажанням. При цьому його в цілому звільнили з органів прокуратури.
До того ж, без керівника може залишитися Національне антикорупційне бюро - 28 серпня Конституційний суд визнав неконституційним призначення Артема Ситника. Сам директор НАБУ у відставку не збирається, втім, суперечки про подальшу долю керівництва бюро йдуть до цих пір.
У свою чергу посол ЄС в Україні Матті Маасікас заявив про те, що політично заангажоване голосування за конкурсну комісію може привести до призупинення або скасування безвіза між Україною та ЄС. «Велика сімка» (G7) кілька разів заявляла про те, що це ставить під питання західну фінансову і політичну допомогу Україні.
Недавнє призначення Верховною Радою членів комісії з відбору голови САП викликало хвилю критики як в Україні, так і з боку ЄС. Нашій країні пригрозили позбавленням безвізу через недотримання взятих зобов'язань. Монотонні запевнення з боку влади, що все добре і ніякої загрози немає - не є правдою. Про те, що може привести до повернення візового режиму і на що, як і коли треба звернути увагу, щоб цього не сталося, читайте в статті Павла Кравчука «Забрати безвіз».