Європейський Союз ухвалив рішення про розгортання в Україні дорадчо-тренувальної військової місії, яке є важливим політичним сигналом про збільшення присутності ЄС в Україні і початок співпраці у військовій сфері, заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба на брифінгу за підсумками засідання Ради міністрів закордонних справ ЄС у Брюсселі, передає пресслужба Кабміну.
Параметри цієї місії та час її розгортання ще будуть уточнюватися, але принципово рішення ухвалене, підкреслив Кулеба.
“Місія буде дорадчо-тренувальною, це не бойові підрозділи. Але надзвичайно важливо, що ця ініціатива дійшла до свого завершення. Ми дуже довго працювали з друзями в ЄС, щоб це відбулося”, - сказав міністр.
Додамо, що, за словами віце-президентки США Камали Харріс, США разом із партнерами та союзниками у разі вторгнення Росії в Україну не братимуть участі у бойових діях всередині України, проте “захищатимуть кожен дюйм території НАТО”. Разом із тим США передали Україні вже майже двадцять літаків з озброєнням, яке має допомогти стримати російську агресію.
Наскільки справді важливо для європейців та американців підтримувати Україну? Чи згодні вони надіслати війська на захист нашої країни у разі нового російського вторгнення? Чи бажають бачити Україну в ЄС та НАТО? Відповіді на ці та інші питання дало велике соціологічне дослідження, нещодавно проведене у США, Канаді, Великій Британії, Німеччині, Франції та Польщі. Його результати проаналізувала Тетяна Силіна у статті "Чи готовий Захід захищати Україну від Путіна? Що кажуть у шести провідних країнах".