UA / RU
Підтримати ZN.ua

Єрмака звинуватили в отриманні $40 млн хабара за відстоювання інтересів Росії. Він назвав це фейком

Голова ОПУ висміяв інформацію журналістів

Голова Офісу президента Андрій Єрмак отримав $40 млн хабара за «відстоювання інтересів Росії в Україні», що, зокрема, призвело до зриву спецоперації із захоплення бойовиків «ПВК Вагнера».

Про це йдеться в розслідуванні сайту «Новинарня», в якому стверджується, ніби в 2019 році голова ОП отримав багатомільйонну суму від Росії, і як наслідок прискорив видачу Росії бойовика Володимира Цемаха, якого підозрюють в причетності до краху Boeing-777 в небі над Донбасом.

«Андрій Єрмак орієнтовно в липні 2019 року одержав від росіян хабар, який обчислюється в десятках мільйонів доларів», - цитує сайт слова анонімного джерела в спецслужбах Австралії.

Також наголошується, що для зриву захоплення найманців «знадобився всього один дзвінок» - ніби Єрмак подзвонив російським спецслужбам і розповів про деталі спецоперації, а ті своєю чергою доручили Білорусі розіграти захоплення.

«Саме через дефіцит деталей Москва на ходу придумала версію, за якою 33 росіянина приїхали до Білорусі« для дестабілізації ситуації в період президентської виборчої кампанії ». Під цим приводом їх затримав КДБ Білорусі », - йдеться в матеріалі.

Пізніше Єрмак на своїй сторінці в Facebook написав, що ця інформація - «фейк», взятий з російської пропаганди, а в частині про Цемаха немає сенсу, оскільки слідчі з Нідерландів його «допитували в Україні» та провели перед видачею Росії «всі необхідні слідчі дії ».

Він також посміявся над австралійським походження джерела сайту «Новинарня».

«За обідом або за вечерею регулярно йому дзвонить хтось із України і цікавиться новинами про« великому зраді ». Напевно, самі розуміли, як карикатурно це буде виглядати, тому і додали вигадку про 40 мільйонів доларів хабара. Чому тільки 40? І чому мільйонів, а не мільярдів? І точно долари не австралійські?» - написав він.

Єрмак також запевнив, що зробить все можливе для досягнення миру, але «виключно на українських умовах».

Восени минулого року Цемаха видали Росії в рамках обміну утримуваними особами за формулою "35 до 35". Австралія, Нідерланди і група депутатів Європарламенту просили Україну не обмінювати Цемаха на українських в'язнів Кремля. За словами президента Володимира Зеленського, перед видачею нідерландські слідчі все ж допитали підозрюваного. А після обміну прокуратура Нідерландів направила в РФ запит про видачу Цемаха.

Однак, за словами дочки бойовика, незабаром після обміну Цемах покинув Росію і повернувся в ОРДЛО. Прокуратура Нідерландів звинуватила РФ у свідомому приховуванні Цемаха – одного з п'яти ключових підозрюваних у справі MH17.

Відзначимо, що глава ОПУ, коментуючи скандал навколо ситуації з "вагнеровцамі", заявив, що "ця історія придумана від початку і до кінця".

Державне бюро розслідувань відкрило кримінальне провадження по зриву спецоперації спецслужб України щодо виведення бойовиків ПВК «Вагнер» по ст. 328 Кримінального кодексу - "Розголошення державної таємниці".

Також Шевченківський районний суд Києва зобов'язав Службу безпеки розслідувати можливу державну зраду Єрмака.

Так, суд зобов'язав СБУ відкрити щодо Єрмака провадження за ст. 111 (державна зрада) і 114 (шпигунство). За словами Ар'єва, справа пов'язана зі «зливом операції по "вагнерівцях».

Як випливає зі статті головного редактора «Цензор.НЕТ» Юрія Бутусова, хтось із найближчого оточення Володимира Зеленського «злив» інформацію про групу «вагнерівців», яких 29 липня затримали в Білорусі, а пізніше передали Росії.

СБУ і ГУР МО нібито зуміли розшукати деяких російських бойовиків, що воювали в Донбасі. Частина з них причетна до катастроф MH17, Іл-76 у Луганському аеропорту і Ан-26 поблизу Луганська. Від імені такої собі ПВК «МАР» для роботи у Венесуелі було набрано група з 33 осіб, що мала літаком відправитися з Мінська до Туреччини. Українські спецслужби планували, що під приводом епілептичного нападу одного з пасажирів літак зробить вимушену посадку в Україні, де найманців і мали затримати.

Успішне завершення операції дозволило б притягнути їх до судової відповідальності, а також поповнити «обмінний фонд".

Після того як 24 липня тодішній начальник ГУР МО Василь Бурба і перший заступник голови СБУ Руслан Баранецький прибули до президента для доповіді про проведення фінальної частини операції, голова офісу президента Андрій Єрмак під приводом того, що затримання терористів завадить черговому перемир'ю в Донбасі, запланованому на 27 липня, вимагав перенести початок операції. Його підтримав Зеленський, і операцію перенесли на 30 липня.

На нараді, крім Зеленського, керівників спецслужб і голови ОП, були присутні перший заступник секретаря РНБО, глава комітету з питань розвідки Руслан Демченко, заступник голови ОП з питань оборони Роман Машовець, секретар президента Марія Левченко. Провину за провал операції Бутусов покладає на Єрмака і Демченка. Він також зазначає, що Зеленський звільнив Бурбу з посади начальника ГУР МО після вимоги останнього провести розслідування причин провалу операції.

На підтвердження своєї інформації Бутусов оприлюднив номер кримінальної справи, в рамках якої проводилася операція, - № 42014000000000457.

Після публікації статті пішли спростування від голови ОП Андрія Єрмака, новопризначеного глави ГУР МО Кирила Буданова, а також пресслужб СБУ і СЗР. Їх основний меседж: повідомлення про те, що «вагнерівці» виявилися в Білорусі в рамках операції українських спецслужб, - російський фейк, а його першоджерелом є російське видання.

Що ж в цій шпигунській історії правда? А що - брехня? Хто «згодовує» українцям дезу? Читайте в статті Володимира Кравченка «Про відданість і зраду» в ZN.UA.