UA / RU
Підтримати ZN.ua

Єрмак про переговори з РФ: Неможливо йти на компроміси щодо незалежності, територіальної цілісності  та суверенітету

Але українська влада готова обговорювати з Росією проблеми, які існують між державами.

Керівник офісу президента Андрій Єрмак наголосив на перемовинах із Росією для України неможливо йти на компроміси щодо незалежності, територіальної цілісності та суверенітету.

“Але водночас ми готові на різних рівнях обговорювати проблеми, які існують між нашими державами. Наразі у нас немає офіційних дипломатичних відносин. Маю на увазі проблеми Криму і Донбасу”, - сказав Єрмак послу Джону Гербсту під час обговорення на платформі Atltantic Coucil.

Раніше президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що Україна та Росія близькі до досягнення консенсусу в чотирьох із шести пунктів умов мирних переговорів. За його словами, один із пунктів безпосередньо пов'язаний із питанням НАТО. Проте міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заперечив, що країни досягли згоди з питань, згаданих Ердоганом.

“Водночас важливо об’єктивно оцінювати ситуацію. Немає жодного консенсусу з Росією щодо згаданих Президентом Туреччини чотирьох пунктів. Зокрема, єдиною державною мовою в Україні є і буде українська.Та й загалом класифікація ключових тем переговорів на чотири або іншу кількість пунктів є некоректною. У підгрупах делегацій одночасно обговорюється багато різних питань”, - сказав він. 

Читайте також: На переговорах України та Росії "зближуються позиції" тільки з другорядних питань - переговорник РФ

Нагадаємо, що за даними ZN.UA, отриманими від надійних дипломатичних джерел (їх достовірність також підтвердила британська ВВС ), Росія висунула Україні шість вимог. Перші п'ять із них, як бачиться російському диктатору Владіміру Путіну, мають бути закріплені у Конституції України.

  1. Відмова від руху в НАТО. Нейтральний статус України. Одним із гарантів якого готова стати Росія, яка напала на нашу країну.
  2. Російська мова – друга державна. Скасування всіх законів, що її обмежують.
  3. Визнання Україною Криму російським.
  4. Визнання Україною незалежності «ДНР» та «ЛНР» в адміністративних межах областей (включно з нині контрольованими Україною територіями).
  5. «Денацифікація». Заборона діяльності ультранаціоналістичних, нацистських та неонацистських партій і громадських організацій, скасування чинних законів про героїзацію нацистів та неонацистів.
  6. «Демілітаризація України». Повна відмова від наступальних озброєнь, під які за бажання можна підвести будь-які види озброєнь.